Za velkého zájmu, zejména o české filmové novinky, začal v Podbořanech tradiční filmový festival Medicfilm. Jeho vítěze určí diváci přehlídky. Festival je v plném proudu, zájem mají diváci hlavně o české filmy. „Z deseti filmů, které letos promítáme, jsou tři české. O ty je obrovský zájem. Například na úvodní představení festivalu, film Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále, přišlo do kina 230 diváků. Zájem je i o další české novinky Vratné lahve a Bestiář,“ řekla na dotaz Deníku Stanislava Čapková, jedna z pořadatelek festivalu.

Již 33. ročník Medicfilmu se obešel bez velkých oficialit. „Je to spíše komorní přehlídka. Nedělali jsme letos žádné velké oficiální zahájení a nebude ani slavnostní zakončení. Také nebude žádná osobnost, pouze promítání filmů,“ pokračovala S. Čapková.

Také název Medicfilm už je přežitkem. Dříve se na tomto festivalu pouštěly pouze filmy s lékařskou tématikou. „ Téma jsme uvolnili již před několika lety,“ dodala. Vítěze podbořanského festivalu určí sami diváci, kteří mohou po zhlédnutí filmu hlasovat o jeho kvalitě. Vítězný snímek bude znám 31. května, kdy filmová přehlídka v Podbořanech končí.