Nevšední podívanou chystá Galerie XXL v Lounech, a to v podobě rozsáhlé výstavy prezentující práce umělců současné generace, kteří se vyjadřují prostřednictvím realizace nejrůznějších forem sociálně kontroverzních námětů souvisejících s fenoménem sexu, sexuality a dalších „horkých“ témat.

To mu, že půjde o něco výjimečného, nasvědčuje už název Sex extrémně líbezný.

Na vernisáž, která se uskuteční v pátek 22. října, se nedostane jen tak každý. Nutná je registrace na webových stránkách galerie.

Nepřihlášeným se prostory galerie otevřou až 27. října. Další podmínkou je věk vyšší než 15 let.

„Obraz je naučen nést informaci a divák ji naučeným způsobem dekóduje na základě určitých předobrazů. Ty zřejmě vytváříme v souvislosti s vlastními zkušenostmi z rodiny a prostředí, ve kterém se nacházíme. Zajímá mne, jak zafunguje představivost člověka v případě námi zvoleného tématu sexu v extrémně líbezné podobě,“ vyjádřila se k výstavě její kurátorka, Tereza Velíková.

Kurátor výstavy Milan Salák prozradil jména některých umělců, mezi kterými by ke konfrontaci, nebo naopak k souznění mělo dojít: Miroslav Tichý, Karel Balcar, Ondřej Brody, Jiří David, Martin Kuriš, František Matoušek, Michal Pěchouček, Jakub Španiel, Marek Ther, Lenka Klodová, Petra Pětiletá a další.

Vedle prací renomovaných autorů budou na výstavě také artefakty, ať již autorské počiny, nebo další předměty.