Nejslavnější a dnes také nejúspěšnější gospelový sbor světa, tedy Harlem Gospel Choir, po tříleté pauze opět míří do České a Slovenské republiky.

„Krom standardních zastávek z předchozích let se letos nově představí na dvou exkluzivních koncertech v pražském Divadle Broadway a turné zakončí v Bratislavě," uvedl Pavel Turner, spolupracovník pořadatelů.

Není náhoda, že se do Česka Harlem Gospel Choir vrací již pošesté. Vždyť všechna jeho předchozí vystoupení byla beznadějně vyprodaná. Tentokrát, tedy v prosinci 2013, potěší a dojme svou hudbou české publikum celkem šestkrát! Jeho turné, sbor jej nazval „Harlem Gospel Choir Sings Stevie Wonder", tak slibuje nejen gospely, vánoční tradicionály, ale premiérově také velké hity legendy popu a soulu Stevie Wondera.

Proč to vše? Harlem Gospel Choir se snaží šířit lásku a radost po celém světě. A úspěšně, přičemž právě české publikum patří k jeho největším a nejvděčnějším fanoušků. Samotní členové sboru se do ČR vždy velmi těší, koncerty a vystoupení i potlesk během nich si užívají.

„Je to pro nás velká pocta, moci vystoupit před publikem, které nás tak miluje, fandí nám. A to natolik, že je každý náš koncert opravdovou společnou radostí," shodují se zpěvačky a zpěváci harlemského sboru.

Finále úspěšného roku tedy bude patřit Česku. Míří k nám ovšem již patřičně „rozezpívaný". A další vystoupení v Evropě jej čekají. Už v prosinci navštíví Harlem Gospel Choir také Polsko, Itálii, Portugalsko, Norsko, Polsko nebo vždy vděčné Maďarsko.

Koncertem 10. prosince od 19.00 v Krušnohorském divadle v Teplicích startuje jejich české turné. Den poté je uvidí DK Kladno, pak Divadlo Broadway Praha (16.00 + 20.00), Městské divadlo Zlín a 14. 12. Slovenská filharmonie Bratislava. Předprodeje lístků zajišťují www.ticketportal.cz a www.ticketpro.cz.