VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Herec Jan Plouhar: Zbraně moc rád nemám

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Nálady podzimu. České středohoří. Čtyři lidé. Otázka: „Kdo je nebezpečný?" Předpremiéru filmu Záblesky chladné neděle v pondělí 5. listopadu zažije ústecké Činoherní studio. A jeho herec Jan Plouhar má ve filmu roli…

3.11.2012
SDÍLEJ:

Bývalý učitel (Jan Plouhar), a s puškou? Tak snad to zvládne...Foto: www.zableskychladnenedele.com

Záblesky chladné neděle, film Ivana Pokorného s podtitulem „Nikdo není tím, kým se zdá být," čeká světová předpremiéra v pondělí 5. listopadu od 19.00 v Činoherním studiu v Ústí.

Jan Plouhar a Kryštof Rimský, herci tohoto divadla, totiž mají v novince hlavní role. Na kvartet hlavních postav je doplňují Robert Jašków a Adéla Petřeková. Film vznikal loni na severu Čech. Na otázky Deníku odpovídal Jan Plouhar.

Co je na filmu severočeského? I jeho atmosféra, nálada?
Přesně tak. Všichni víme, jak krásný i krutý tu podzim umí být, a kameře se ho podařilo zachytit. I občasné mlhy a podzimní barvy údolí řeky Labe v „Záblescích" jsou.

Je to krimi drama?
(váhavě) Spíš psychothriller. Podle scénáře nebude téměř do konce jasné, kdo je vyšinutý, nebezpečný pro ostatní. Každou chvíli to vypadá na někoho jiného, a právě tou nejistotou, kdo je ten magor, je to psychothriller.

Uměl byste si Záblesky představit na jevišti Činoheráku?
(smích) To by asi nešlo. Je v něm spousta reálií, i honičky v autech…Ale myslím, že je výborný nápad, udělat světovou předpremiéru v Činoheráku, v bývalém kině Alhambra, v domě, kde zněl v Čechách první zvukový film. Diváci ho tu uvidí a tři dny poté vstoupí do českých kin.

Vyhovuje vám psychothriller?
Jo, baví mě i proto, že jsme s režisérem Ivanem Pokorným, který přijede do Ústí na světovou předpremiéru, dost zkoušeli i před tím, než se začalo natáčet. Třeba na zkušebně Činoheráku jsme si s Adélou Petřekovou zkoušeli jednu docela zásadní scénu. Taky proto, aby to bylo pro oba při natáčení překvapivé. Aby ona nevěděla, co po ní chci a já zase, o co se snaží ona.

Poprvé jste točil psychothriller, a nikdy ho nehrál ani na pódiu?
Ve filmu poprvé. A psychothriller na jevišti Činoherního studia? Asi zavzpomínám na Zmatení jazyků. Ta hra pro mě je nepřekonatelná a myslím, že je stále nepřekonaná. Takový text, ač se o to jiní snaží, nikdo nedělá tak dobře, jako Johana Součková za své éry v Činoherním studiu. V té hře byly prvky tajemna, nevědomí, hledání za co kdo může, kdo za čím je schovaný…

Natáčel jste s Ivanem Pokorným poprvé?
To ne, potkali jsme se už na seriálu Kriminálka Anděl. Tam jsme se oťukali, teď jsme točili nový film. Myslím, že chtěl poznat jak hraju a místo kamerové zkoušky mě obsadil do epizodní role seriálu.

Je pro vás těžké, bavit se o novém filmu, aniž byste prozradil, jak vše dopadne?
Samozřejmě. Znám trailer, film o filmu a byl jsem na place. Ale výsledek uvidím poprvé v pondělí v Činoheráku. Asi se schovám do kabiny k technice, neumím sedět v hledišti a koukat se na sebe. Jsem zpocený, už jen když se vidím v ukázce v televizi. Pořád si říkám: „Šlo to udělat jinak, líp. Nebo hůř?" Vím, co za tím bylo, jak dlouho jsme byli na place, jestli jsme zrovna nebyli unavení…

Takže byste projekci i vzdal?!
To ne, film chci vidět. Byl to totiž projekt hrozně milý v přístupu Ivana i celého štábu. Bylo nás málo, od začátku jsem byli připravení na to, že plníme Ivanovi sen „natočit si jen tak svůj film". Natočit scénář, do kterého mu nikdo nebude kecat. Takže si film zaplatil sám a nakonec to koupila Nova pro nějaký svůj kanál.

Kolik lidí z ČS hraje v Záblescích?
Kryštof Rimský, já, Pepa Kadeřábek (technik z ČS pozn. aut.), Robert Jašków (hrál v Expozituře pozn. aut.), který tu před lety byl v angažmá a určitě si ho ještě lidi budou pamatovat. A v malých rolích fanoušci Činoheráku, kteří si říkají ČS Ultras. Lidi, se kterými se už známe, takže je to velice milej „kompars". Točili jen z lásky, rádi. A za hubičku jsme dělali my všichni ostatní… (smích)

Vypeklo vás někdy počasí?
Právě že ne. Myslím, že při nás stáli všichni svatí.

Na jedné fotce držíte v ruce pušku. Jaký máte vztah ke zbraním?
Obecně velice zápornej. Dostal jsem sice do ruky zbraň, ale byla zajištěná, rekvizita. A navíc tam nehraje stěžejní roli.

Prozraďte, koho hrajete?
Hraju bývalého učitele na malé obci, který se zamiloval do starší ženy trpící rakovinou. Uzavřel se do sebe, ještě se vyrovnává se smrtí milované ženy, která mu odešla.

Co vás čeká?
S Honzou Prušinovským (Okresní přebor) točím pro ČT drama s úsměvnými momenty ze série Nevinné lži. A v Činoheráku mě ještě před Vánocemi čeká premiéra v Romeovi a Julii. V ní se vrátí na pódium Činoheráku Honza Holík, a možná i další herci.

Kdo je Jan Plouhar

Narodil se 14. března 1982 ve Frýdku-Místku, absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (1997 – 2001), v angažmá byl v Moravském divadle Olomouc, Divadelní společnosti Petra Bezruče, divadle Rokoko Praha. Spolupracoval s komorní scénou Arena Ostrava, s Hořícími Žirafami Olomouc, nyní je v Činoherním studiu v Ústí nad Labem…

Hrál Spuda v ostravské inscenaci Trainspotting, v TV a ve filmu na sebe upozornil ve filmu Zatracení; poté jej jedno filmové periodikum označilo za „českého Leonarda di Capria". V TV dramtu Vlna (2008, částečně v Thajsku) hrál vedle Jiřího Bartošky. Objevil se v TV seriálu Rodinná pouta (2004), ve snímku Brak (2002) i TV filmu Kobova garáž (2003). Loni natočil psychothriller Záblesky chladné neděle pro kina (premiéra listopad 2012), letos Occamovu břitvu. Viděli jsme jej i v epizodní roli TV seriálu Novy Kriminálka Anděl (2008).

„Jsem rád, že jsem byl u svého prvního filmu Zatracení, to myi bylsedmnáct, osmnáct let. Ten film nmě odpíchnul do světa filmu a televize," ohlíží se. „A jsem rád, že jsem mohl točit Kobovu garáž pro Českou televizi s režisérem Jindřichem Procházkou. A díky Rajónovém blues také pro ČT jsem setkal s režisérem Václavem Křístkem."

V Činoherním studiu (ČS) v Ústí (www.cinoherk.cz), kde je nyní ve stálém angažmá, je spolutvůrce animovaného filmu Putování (2011, režie Jan Plouhar, Petr Panzenberger) i pohádky Žabákova dobrodružství (scéna, režie) podle Kennetha Grahama. Některé aktuální role v Činoherním studiu: Piotr, Štefan, Nikolaj, Inspektor (Dekalog, Krzysztof Kieślowski / Krzysztof Piesiewicz / Koen Tachelet)

Artaud tichý i divoký (Artaud, režie David Jařab), Prófa (Sněhurka a sedm trpaslíků, František Marek), Vávra, mlynář (Maryša, autoři Alois a Vilém Mrštníkové), Billing, zaměstnanec Lidového deníku (Nepřítel lidu, Henrik Ibsen), Tidliti (Alenka v říši divů, Carroll, Deáková, Součková), Ivan Alexandrovič Chlestakov, úředník z Petěrburgu (Revizor, Nikolaj Vasiljevič Gogol), Hans (32 hodin mezi psem a vlkem, Jan Tichý), Tyler Durden (Klub Rváčů, Chuck Palahniuk)…

Hrál zde mj. v inscenacích Červený Nepomuk, Dům Bernardy Alby, Bohové hokej nehrají, Malá čarodějnice, Vojcek, Jánošík, Famiglia, Zmatení jazyků, Tři sestry…

V prosinci 2012 bude mít v Činoherním studiu premiéru inscenaci Romeo a Julie také s ním…

Autor: Radek Strnad

3.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 13 500 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: REPON - Purkyněho 1161, 438 01 Žatec, krátkodobé zaměstnání, Popis činnosti: jde o přípravné práce pro galvanizaci - navěšování a kompletování zboží a práce po galvanizaci - kontrolování, balení a dokompletování., Kontakt: osobní pouze ve dne 4.6.2018 u pana Vitálij Trujanica na adrese Purkyněho 1161, Žatec - bývalá Šroubárna - žlutá budova mezi 10.00 - 12.00 hod., tel: 776627271. Pracoviště: Družstvo stella - pracoviště, Purkyněho, č.p. 1161, 438 01 Žatec 1. Informace: Vitálij Turjanica, +420 776 627 271. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 15 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní vrátný. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Postoloprty, Tyršova 626, výpis z rejstříku tretů, spolehlivost, kurz plavčík výhodou, kontakt: 415240265, zaslat životopis na email info@smpostoloprty, následně osobní pohovor, osobně na uvedené adrese. Pracoviště: Služby města postoloprty, s. r. o., Tyršova, č.p. 626, 439 42 Postoloprty. Informace: Iveta Petřivalská, +420 415 783 297. Výroba - Výroba Montážní dělník 22 000 Kč Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: místo výkonu práce: KoitoCzech, Na Astře 3001 Žatec, agenturní zaměstnání,krátkodobé zaměstnání, kontakt: 72732808864. info@garantjob.cz. Pracoviště: Garantjob s.r.o., pracoviště koito czech s.r.o., Na Astře, č.p. 3001, 438 01 Žatec 1. Informace: Radim Ibl, +420 732 780 886 4. Administrativa - Administrativa Telefonní operátor 18 000 Kč Operátoři telefonních panelů Specialisté po telefonu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce: Louny, Náplň práce:, jednoduchá práce na PC,poskytování služeb zákazníkům, Požadujeme:, zodpovědný přístup k práci,schopnost pracovat samostatně i v týmu,komunikativnost, Co nabízíme:, možno HPP i DPČ, práce vhodná pro matky s dětmi (možnost úpravy prac. Doby), finanční bohusy, motivační soutěže (např. soutěž o dovolenou), dlouhodobé a stabilní zaměstnání, průměrný měsíční plat až Kč 23.000,-, pravidelný měsíční zaměstnanecký příspěvek na soukromý telefon, Nabízíme slušnou, nenáročnou a stabilní práci z kanceláře, pěkné pracovní prostředí v nových prostorách stabilní firmy s výborným kolektivem a profesionálním zaškolením. , HLÁSIT SE: Ilona Egydyová, tel.: 601158251. Životopisy zasílejte na e-mail: prace@ctscz.cz. Pracoviště: Ctscz spol. s r.o., pracoviště louny, Mírové náměstí, č.p. 127, 440 01 Louny 1. Informace: Ilona Egydyová, +420 601 158 251.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Někdejší velice populární chlapecká skupina Lunetic začne podzimní turné 20 let v litvínovské Citadele.

Lunetic začne turné v Litvínově. Mámě zpívají už dvacet let

Ilustrační foto

Motorkář sjel u Zlovědic ze silnice a zranil se

Plavecký bazén v Postoloprtech je po letní pauze opět otevřený

Postoloprty Po tříměsíční odstávce byl v minulých dnech opět otevřený plavecký bazén v Postoloprtech.

Slovan Louny na úvod rozdrtil Lovosice 13:2

Louny - Hokejisté Loun vstoupili do krajského přeboru vysokou výhrou nad Lovosicemi, na cestu jim nastříleli 13 kousků.

OBRAZEM: Děti se bavily na sportovním odpoledni na Mládí

Žatec - Stovky dětí ze žateckých mateřských školek a prvních tříd základních škol se v úterý 18. září sešly na stadionu Mládí na sportovním dopoledni, které pro ně připravili pracovníci radnice. 

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT