Hrajeme s Orffem je název festivalu sborového zpěvu za využití Orffova instrumentáře, který pořádá Základní umělecká škola Louny. Letos se tak stane již podesáté, a to už zítra, v sobotu 23. dubna.

Desetiletá historie festivalu by se měla náležitě oslavit i proto, že je historií velice úspěšnou. Letošního ročníku se zúčastní celkem 23 pěveckých sborů. Jejich věkové složení je velmi pestré, a tak budou v programu řazeni od nejmladších po nejstarší.

Festival bude hostit lounská Zastávka

Jubilejní ročník se přesune do lounského kulturního domu Zastávka a celý festival bude probíhat právě tam. Slavnostní zahájení je naplánováno na 10.30 hodin. Postará se o něj bubenické seskupení Superkus ze ZUŠ Louny a herci Karel Heřmánek ml. s manželkou Nikol za klavírního doprovodu hudebního skladatele Daniela Dobiáše.

Pozvání do poroty přijali Drahoslav Straněk, Martina Zemanová a Dana Novotná z PF UJEP v Ústí nad Labem, Vlasta Holíková z krajského úřadu Ústeckého kraje a Eva Navrátilová ze ZUŠ Varnsdorf.

Soutěžit se bude ve dvou blocích. První začíná v 10.30 hodin a představí se v něm věkově mladší sbory. Druhý začíná dvě hodiny po poledni a představí se v něm věkově starší sbory. Účastníky jsou vedle lounských sborů sbory z Českých Budějovic, České Kamenice, Plzně, Soběslavi, Libochovic, Postoloprt, Brozan, Bíliny a Ústí nad Labem.

Těšíme se na den plný dětí a skvělé hudby. Přijďte s námi podpořit soutěžící sbory, vstup je volný a dobrá nálada vítána.

Festival probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka 

Ivana Derflerová,
ZUŠ Louny