Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na slavnostní otevření nové výstavy Na Mayovky nejen v máji, které se uskuteční v hlavní budově muzea v Husově ulici ve čtvrtek 12. května 2016 od 17 hodin. V rámci vernisáže se představí Divadelní soubor Horní Počernice v režii Filipa Minaříka. Nenechte si ujít jedinečné setkání s Vinnetouem, Old Shatterhandem a Nšo-či.

Sbírka z Loun

Na výstavě připravené ve spolupráci s Knihovnou Národního muzea v Praze a Muzeem Města Ústí nad Labem jsou prezentována především česká vydání knih Karla Maye ze sbírky Milana Tužila z Loun. Expozice je doplněna předměty, které byly inspirovány životem indiánských kmenů - najdete na ní například týpí, totem, kanoe, talismany, ale i oděv, zbraně a ozdoby.

Setkání s Vinnetouem.

A nechybí ani pozdější reflexe Mayova díla v populární kultuře - připomínka filmových adaptací příběhů o dobrodružstvích Old Shatterhanda a jeho pokrevního bratra, slavného náčelníka Apačů Vinnetoua, či v současnosti již sběratelská záležitost - figurky indiánů a kovbojů. Výstava potrvá až do 30. září.

A už teď se můžete těšit i na 20. května na desátou Muzejní noc v Žatci, která se ponese právě v originálním duchu indiánských tradic a zvyků. Program muzeum připravuje ve spolupráci se žateckými organizacemi a Westernhobby Plzeň. 

Jitka Krouzová