Oblíbený pojízdný Kinematograf bratří Čadíků, který o letních prázdninách cestuje po České republice a nabízí lidem promítání českých filmů pod širým nebem, se letos zastaví také v okrese Louny. A vůbec poprvé bude promítat i v Postoloprtech v tamní zámecké zahradě.

V tomto městečku bude kinematograf pobývat zhruba za měsíc, konkrétně od 18. do 21. července. Každý den po setmění promítne jeden z filmů, postupně to budou Sedmero krkavců, Život je život, Gangster Ka a Ganster Ka - Afričan.

„Máme radost, že po dlouhém čase se podařilo pro Postoloprty domluvit návštěvu plnohodnotného letního kina, a věříme, že naši radost potvrdí i početná návštěva diváků. Srdečně už s předstihem všechny zveme!" uvedl Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt.

V minulých letech Kinematograf bratří Čadíků tradičně přijížděl na náměstí do Žatce a později se přidal také Nový Hrad Jimlín. Obě tato místa budou v tradici pokračovat i letos a jsou již zahrnuta v „plánu trasy" kinematografu. V Žatci bude pojízdné kino pobývat od 14. do 17. července a na nádvoří Nového Hradu to bude od 22. do 25. července.

Bratři koupili maringotku

Počátky historie Kinematografu bratří Čadíků sahají do roku 1991, kdy si bratři Josef a Pavel Čadíkové koupili první maringotku, kterou vybavili promítacím zařízením. Dnes má kinematograf 15 mobilních kin, vyjíždí i na Slovensko.

Vstupné do prostor ke zhlédnutí filmů je dobrovolné a vybrané peníze vždy putují na dobročinné účely. Od roku 1998 Kinematograf bratří Čadíků získal od diváků pro Konto Bariéry, Kapku Naděje a mnoho dalších dobročinných nadací přes 10 milionů korun.