Kino Svět Louny

5. - 7. 12., 17:30 hodin
Válka bohů, 3D
Moderní zpracování legend starého Řecka. Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus.

5. - 6. 12., 20:00 hodin
Hranaři
Film se odehrává v současnosti, v jehož samém středu je organizovaný zločin, který tahá za politické nitky. Drama se rozehraje kolem velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na zaběhnutá vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení.

Kino Postoloprty

5. 12., 19:00 hodin
Alois Nebel
Temný příběh, který byl realizován pomocí tzv. rotoscopingu, unikátní technologií kombinující kreslený a hraný film, začíná na podzim 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí právě Alois Nebel.

Digitální kino Žatec

6. - 7. 12., 17:30 hodin
Micimutr
Velkolepě pojatá pohádka Micimutr vypráví příběh princezny Karolíny, která má již brzy posloužit jako svačina tříhlavému drakovi. Princům, kteří by Karolínu před smutným osudem měli zachránit, se ale do boje s drakem zrovna nechce. Jediný člověk z celého království se odváží přijít k dračí sluji, kde čeká připoutaná Karolína, a pustit se do předem ztraceného boje. Je to mladý loutkář Vítek, který už dlouho, tajně - a naprosto beznadějně - princeznu miluje.

6. 12., 20:00 hodin
Hranaři

Kino Podbořany

6. 12., 19:30 hodin
Bláznivá, zatracená láska
Čtyřicetiletý Cal Weaver prožívá svůj sen - má dobrou práci, pěkný dům, skvělé děti a za manželku lásku ze střední školy. Když ale zjistí, že ho žena Emily podvádí a chce se s ním rozvést, jeho „dokonalý“ život vezme najednou za své. A co je horší - Cal se ocitne ve světě svobodných, jenže sám už několik desítek let nebyl na rande, a tak zažívá jeden neúspěch za druhým.

Zdroj: www.programy.sms.cz