Kino Svět Louny:

14. – 15. 10., 17.30 hodin
Legenda o sovích strážcích, animovaný
Soví mladík Soren se vydá na cestu za svými sny… aby vzápětí zjistil, že ty sny jsou vlastně skutečné. Stane se tak součástí legendy, o které slýchával ještě v hnízdě od svého otce, a vytvoří další kapitolu epického příběhu. Mladý Soren a jeho přátelé se spojí se svými učiteli, aby svedli bitvu proti zlým Čistým nejen na ochranu jejich svobody, ale i samotné existence sovích strážců Ga’Hoolu, kteří složili přísahu, že budou uzdravovat nemocné, dělat slabé silnými a že zvítězí nad zlem.

14. – 17. 10., 20.00 hodin
Scott Pilgrim proti zbytku světa, komedie
Scott Pilgrim proti zbytku světa je všechno, jen ne tradiční film. Roztomile potrhlá romantická komedie říznutá akcí, světem videoher a vizuálními i slovními fóry snad v každé vteřině pochází z dílny Edgara Wrighta. Scottu Pilgrimovi je dvaadvacet, žije na úkor svého homosexuálního spolubydlícího, hraje v garážové kapele Sex Bob - omb a stylem pásové výroby balí jednu holku za druhou. Scott nikdy neměl problém ulovit jakoukoliv kost. Spíš mu dělalo potíže ji následně zahodit. Teď ale nastal čas, aby i on poznal, jak láska bolí. Jmenuje se Ramona, má nejmodřejší vlasy na světě a Scott se do ní na první pohled, nenapravitelně a bezhlavě zamiloval. Ramonu obklopuje jakési kouzlo a jejích sedm bývalých partnerů vyzývá Ramonina současného přítele na jeden nelítostný souboj za druhým. Scott musí o svůj nový vztah doslova bojovat, pokud chce, aby přežil.

15. – 16. 10., 22.00
Piraňa 3D
Každým rokem se o jarních prázdninách počet obyvatel u ospalého jezera Victoria rozroste z 5 na 50 tisíc. Ve výhni slunce se tu rozjede hlučná zábava se spoustou alkoholu a mejdan roku může začít! Letos to ale nebudou jen těžká rána po večírku a stížnosti od sousedů, čeho by se účastníci měli obávat. Nenadálé zemětřesení na mořském dně probudilo predátora, pro kterého jsou účastníci mejdanu skvělou a snadnou kořistí.

Kino Postoloprty:

14. 10., 19.00 hodin
Čarodějův učeň, dobrodružný
Balthazar Blake je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem. Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera, zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokousí s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby svůj výcvik přežil a zachránil město .

Kino Domoušice:

15. 10., 18.00 a 22.00
Kajinek
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice.

Kino Podbořany:

15. 10., 19.30
Precious, drama
Šestnáctiletá obézní Afroameričanka Claireece „Precious“ Jones žije krutým životem. Nejen, že hlavní hrdinku psychicky týrá a ponižuje její matka, ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Oporou jí není ani okolní svět a školou prochází s dobrými známkami, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst ani psát. Precious je někdy na dně, ale nikdy se nevzdává. Pod hrozbou vyloučení ze školy přijímá nabídku přestupu do alternativní školy. I když nezná význam slova alternativní, instinkt jí napovídá, že je to příležitost, na kterou čekala. Zde potkává trpělivou učitelku, paní Rainovou. Precious nastupuje na novou cestu, která ji vyvede z temnoty, bolesti a bezmocnosti k lásce a svobodnému rozhodování.

Zdroj:www.programy.sms.cz