Nejočekávanější a také nejdražší událost letošního filmového roku. Tak je označován nový snímek oscarového režiséra Jamese Camerona, Avatar.

Režisér, jenž je podepsán pod filmovým trhákem Titanic nebo Vetřelcem, tvrdí, že film přepíše filmovou historii.

Diváci v Lounech se o tom budou moci přesvědčit už ve čtvrtek 17. prosince, kdy jde film do kin po celém světě.

Kino Svět uvede snímek od 17.30 hodin. Promítat se bude ve 3D formátu. Upoutávky dávají tušit, že opravdu půjde o fantastickou podívanou.

Film pojednává o střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na planetě Pandora velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu.

Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla, fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje tří metrové výšky.

Ústřední postavou je Jake Sully, který byl jako jako mariňák zraněn a ochrnul do pasu dolů. Jake vidí v programu Avatar svoji novou šanci chodit.

Jako hybrid se vydává na planetu Avatar, kde si má získat důvěru lidi Na’vi a přesvědčit je k ústupu, ti se ale rozhodně nechtějí nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake se zvláště sblíží s princeznou Neytiri a ocitne se před rozhodnutím, na které straně má bojovat.

Lounské kino bude film Avatar promítat do 30. prosince, mimo dny 22. 12 .a 24. 12., vždy od 17.30 hodin.