Kino Svět Louny:

18. 10., 17.30 hodin
Carstensz - Sedmá hora, filmový klub
Vysoko nad neprobádanou novoguinejskou džunglí, prorážející těžké dešťové mraky, se tyčí Sněžné hory. Nad nimi se vypíná ostrý vápencový jehlan, nejexotičtější a zároveň nejhůře dostupná hora světa, Carstenszova pyramida. Jako první stál na jejím vrcholu roku 1962 horolezec Heinrich Harrer. Přístup k jejímu úpatí přes území bojovného kmene Damal patří i dnes mezi nejdobrodružnější expedice. Kromě získání povolení je největším problémem přesvědčit nahé domorodce, aby pomohli s transportem materiálu přes horskou džungli až na mohutné ledovce obklopující legendární horu. Největší překvapení ale expedici teprve čeká.....

18. 10., 20.00 hodin
Nejlepší sportovec století, filmový klub
V roce 2000 se scházejí odborníci, aby zvolili nizozemského sportovce století. Sake Wiarda jmenuje sportovce jménem Taeke Jongsma, kterého nikdo z přítomných nezná a který prý vynikl v nezvyklém sportu - sezení na kůlu. Vypráví jeho příběh…

19. – 20. 10., 17.30
Habermannův mlýn, drama
Režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu. Jednou z obětí dějin psaných vítězi měl být i německý průmyslník Habermann, který žil s rodinou na severní Moravě. Okolnosti jeho konce zůstávají dodnes nejasné. Filmový příběh se jeho životním osudem pouze volně inspiroval, ale paradoxy nejšílenějších let dvacátého století prezentuje hrůzně dokonale.

19. – 20. 10., 20.00
Piraňa 3D
Každým rokem se o jarních prázdninách počet obyvatel u ospalého jezera Victoria rozroste z 5 na 50 tisíc. Ve výhni slunce se tu rozjede hlučná zábava se spoustou alkoholu a mejdan roku může začít! Letos to ale nebudou jen těžká rána po večírku a stížnosti od sousedů, čeho by se účastníci měli obávat. Nenadálé zemětřesení na mořském dně probudilo predátora, pro kterého jsou účastníci mejdanu skvělou a snadnou kořistí.

Kino Postoloprty:

18. 10., 19.00
Machři
Snímek Machři s Adamem Sandlerem, Kevinem Jamesem, Chrisem Rockem, Davidem Spadem a Robem Schneiderem je komedií o pěti mužích, kteří byli jako malí kluci nejlepšími kamarády a teď se poprvé po třiceti letech rozhodnou společně se svými rodinami hromadně strávit víkend oslav svátku 4. července. Snaží se navázat právě tam, kde v minulosti přestali, a zjišťují, že „stárnout“ nemusí být synonymem pro „dospívat“.

Zdroj:www.programy.sms.cz