Kino Svět Louny:

22. – 26. 10., 17.30
Já, padouch, animovaný
V šťastné předměstské čtvrti obklopené bílými dřevěnými ploty a kvetoucími růžemi stojí černý dům se zvadlým trávníkem. Neznámá všem sousedům je hluboko pod tímto domem ukrytá obrovská skrýš. A zde objevíme Grua (Steve Carell) obklopeného armádou nezbedných přisluhovačů, připravujícího největší loupež v historii světa. Chystá se ukrást měsíc. Grua těší cokoli zlého. Ozbrojen arzenálem smršťovacích a zmrazovacích paprsků a vozidly pro pozemní i vzdušný boj přemáhá všechny, kteří mu stojí v cestě. To ovšem platí jen do dne, kdy narazí na obrovskou vůli tří malých osiřelých dívek, které se na něj podívaly, a viděly něco, co nikdo jiný nikdy neviděl. Potenciálního tátu.

22. – 24. 10., 20.00
Občanský průkaz
Hořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku.

22. – 23. 10., 22.00
Rejkjavík, horor
Když výletní člun s turisty, kteří se vydali pozorovat velryby, ztroskotal na mělčině, jedinou záchranou pro ně byla nedaleko plující stará velrybářská loď. Avšak brzy poté, co se ocitli na její palubě, zjistili, že velrybáři, kteří je zachránili, jsou nebezpeční šílenci. A tak se brzy ve strašlivých jatkách pokryla paluba krví. Každý turista musí tvrdě bojovat o život, aby se dostal na pevninu dřív, než ho velrybáři přemohou a zmocní se ho.

23. – 24. 10., 10.00
Alfa a Omega, animovaný
Alfou i omegou animovaného dobrodružství je vlčí odvaha, nasazení a legrace. Dva vlky čeká dlouhá a nebezpečná cesta domů, na jejímž konci číhá zcela nečekaná překážka.

23. – 24. 10., 15.00
Legenda o sovích strážcích, animovaný
Soví mladík Soren se vydá na cestu za svými sny… aby vzápětí zjistil, že ty sny jsou vlastně skutečné. Stane se tak součástí legendy, o které slýchával ještě v hnízdě od svého otce, a vytvoří další kapitolu epického příběhu.

Kino Podbořany:

22. 10., 19.30
Expendables - Postradatelní, akční
Skupina žoldáků se vydává na nebezpečnou misi do Jižní Afriky, jejímž cílem je svržení nelítostného diktátora. Nedlouho po zahájení si ovšem začnou uvědomovat, že věci nejsou tím, čím se zdají být. Zjistí, že se ocitli v pasti, která je všechny může stát život. Začíná nelítostný boj, na jehož konci může být jen jeden vítěz. Elektrizující akční thriller, s nímž se na plátna vrací Sylvester Stallone v žánru, který ho proslavil. Partnery mu budou akční hvězdy současnosti Jason Statham a Jet Li.

Digitální kino Žatec:

23. 10., 17.45
Boris Godunov
Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. René Pape se v režii Stephena Wadswortha zhostí jedné z největších basových rolí operního repertoáru. Velkolepé epické dílo Modesta Musorgského, v němž skladatel zachytil utrpení i touhy ruského národa, bude dirigovat Valerij Gergiev.

Obecní kino Blšany:

23. 10., 17.30
Sex ve městě 2, komedie
Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda si znovu ukousnou z Velkého Jablka.

Kino Peruc:

23. 10., 17.30
Kajinek, drama
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice.

Zdroj:www.programy.sms.cz