Kino Svět Louny

28. – 30. 3., 17.30 hodin
Sanctum (USA, Aus.), 3D
Špičkový potápěč Frank McGuire se věnuje průzkumu jeskyní Esa’ala v jižním Pacifiku již mnoho měsíců, když ho zde jednoho dne zastihne tropická bouře, při které je východ z jeskyní nečekaně zatopen vodou. Frank i jeho tým, zahrnující sedmnáctiletého syna Joshe, finančníka Carla Hurleye, jeho přítelkyni Victorii a bláznivého George, jsou nuceni ukrýt se hluboko v jeskynních dutinách a pokusit se nalézt cestu ven složitým podvodním labyrintem.

28. 3., 19.15 hodin
Coppélia
Klenot repertoáru klasického baletu, který měl v roce 1870 v Pařížské opeře světovou premiéru, je kmenovou součástí repertoáru Baletu Pařížské opery a jedním z vrcholů technické náročnosti v klasickém baletu. Nejnovější podoba baletu v choreografii baletního mistra Baletu Pařížské opery Patrice Barta se drží původní klasické choreografie Arthura Saint Léona a je plná „hoffmannovské“ fantazie. Komediální balet o oživlé loutce - dívce si hraje s dvojakostí skutečnosti a fantazie.

29. 3., 20.00 hodin
Odcházení (ČR)
Bývalý prezident a dramatik Václav Havel debutuje jako režisér filmovou verzí své celosvětově úspěšné hry Odcházení. Příběh filmu se odehrává ve zlomovém okamžiku života Dr. Viléma Riegera, který po dlouhá léta zastával funkci kancléře. O tu však v nedávné době přišel a ačkoliv se snaží nedat nic najevo, v podstatě se mu zhroutil svět. Musí se vystěhovat z vládní vily, která se už za ta léta stala jeho domovem. Zároveň - a hlavně - musí prožít rozklad svého okolí, svého „dvora“, a uvědomit si, jak málo ho vlastně znal.

Kino Postoloprty

28. 3., 19.00 hodin
Hon na čarodějnice (USA)
Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu.

Kino Podbořany

29. 3., 19.30 hodin
Gulliverovy cesty (USA)
Jack Black v roli obyčejného poslíčka jménem Gulliver sní, že bude autorem cestopisů. Při cestě na Bermudy se v bouři dostane do dosud neobjevené země Liliputánů…

Zdroj: www.programy.sms.cz