Kino Svět Louny

11. – 12. 7., 17.30 hodin
Lidice
Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní náhodou připletli do cesty „dějinám“. Tvůrci nejdou cestou klasického válečného filmu, tragédii přiblíží skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na počátku celého příběhu. Ne každý ví, že událost, jež otřásla celým světem, začala jako příběh obyčejného sukničkáře.

11. 7., 20.00 hodin
Po dlouhé noci den
Přišli z Polska, Ruska, Ukrajiny, Česka, Francie, Holandska a Belgie - nuceně nasazení pracovníci, kteří se během II. světové války starali o zásobování fronty a udržení života v Německu. Pracovali v muničních továrnách, vyráběli potřeby pro domácnost nebo byli nasazeni v zemědělství. Během této doby muselo tuto službu Třetí říši poskytnout téměř 13 milionů nuceně nasazených.

12. – 13. 7., 20.00 hodin
Hanna
Hanně je šestnáct let. Je bystrá, zvídavá a je to milující dcera. Je výjimečná svou silou, vytrvalostí a zkušenostmi vojáka - to proto, že vyrůstala v divočině na severu Finska, kde ji vychoval ovdovělý otec Erik, bývalý agent CIA.

Kino Postoloprty

11. 7., 19.00 hodin
Voda pro slony
Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruenové.

Kino Podbořany

13. 7., 20.00 hodin
Rychle a zběsile 5
Vin Diesel a Paul Walker se již popáté postavili do čela hvězdně obsazené party. Tito ostří hoši znovu roztáčejí rychlá kola a zvyšují adrenalin diváků. Bývalý policajt Brian O’Conner znovu dohromady s bývalým trestancem Domem Torettem, tentokrát na velmi nezvyklém a vzdáleném místě - v dalekém Rio de Janeiru. K hvězdné dvojici se přidají jejich staří známí - Elsa Pataky, Jordana Brewster, Chris “Ludacris” Bridges, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gaot, Matt Schulze, Tego Calderón a Don Omar.

www.programy.sms.cz