KINO SVĚT LOUNY

18. 19. 8., 10.00 hodin: 
Madagascar 3 
Hrdinové Madagascaru se vracejí. A budou trojrozměrní. Aby se dostali domů, byli ochotní hodně riskovat. Například letěli v letadle řízeném tučňáky. Přesto hrdinové Madagaskaru dosud do pelíšků v newyorské zoo nedorazili. Dobrá zpráva je, že díky fenomenálnímu úspěchu předchozích dílů dostali v kinech třetí pokus, ovšem zda to tentokrát vyjde, zůstává ve hvězdách. Po panenském ostrově Madagaskaru a širých afrických pláních si budou klestit cestičku k domovu džunglí evropských velkoměst. (animovaný, USA)

17. 19. 8., 15.00 hodin:
Doba ledová 4: Země v pohybu
Nejoblíbenější zvířecí partička na světě je konečně zpět! Do kin se po třech letech vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka Scratta, aby prožili nové napínavé dobrodružství. Právě Scratt, se svou vášní pro žaludy a jejich ukrýváním totiž způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. Režie: Steve Martino, Mike Thurmeier.  (animovaný rodinný, USA)

17. 22. 8., 17.30 hodin:
Rebelka
Od pradávných dob se v drsném a tajemstvím opředeném Skotsku vyprávějí legendy o velkolepých bitvách a hrdinských skutcích. Jednou takovou legendou je i příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi.  (akční animovaný, USA)

17. 21. 8., 20.00 hodin:
Total Recall 
Je to skutečnost nebo rekall? Akční thriller o realitě a vzpomínkách opět inspirovaný známou povídkou "We Can Remember It For You Wholesale" od Philipa K. Dicka. Ačkoli má tovární dělník jménem Quaid krásnou manželku, kterou miluje, výlet do mysli mu připadá jako perfektní dovolená od frustrujícího života skutečné vzpomínky na život super špióna mohou být přesně to, co potřebuje. Ale když se proces zvrtne, Quaid se stane hledaným mužem. Herci: Kate Beckinsaleová, Bryan Cranston a další. (akční, USA | KAN)

17. 18. 8., 22.00 hodin:
Temný rytíř povstal
Legenda končí. Je to už šest let, co Temný rytíř zmizel do noci, proměniv se z hrdiny v uprchlíka. Další osudy batmanovské ságy. Režie Christopher Nolan. Herci: Christian Bale, Gary Oldman a další.  (akční, USA / VB)

KINO DOMOUŠICE

17. 8., 19.00 hodin:
Lorax
Co je to za svět, ve kterém už není ani kousek živé přírody, ptáte se? Je to městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda.  (animovaný, USA)

KINO PERUC

18. 8., 17.30 hodin:
Modrý tygr
Film pro děti, jejich rodiče a zvířata. Stará zapomenutá botanická zahrada je ukrytá uprostřed hlučícího, rychle se měnícího města. Na tomto „rajském ostrově" žije v zahradním domku devítiletá Johanka se svojí ráznou matkou a uklízečkou Žofií Geržovou. Johanka je malá, hubená, nakrátko ostříhaná, trochu rozcuchaná a legračně oblečená holka. Ráda si čte, vymýšlí a používá svou fantazii. Režie Petr Oukropec. Herci: Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Barbora Hrzánová a další. (komedie, ČR)

LETNÍ KINO KRYRY

17. 8., 21.30 hodin:
Bitevní loď 
Bitva o Zemi začne na moři. Hopper nikdy nechtěl sloužit u válečného námořnictva jako jeho starší bratr. Kvůli velkému průšvihu ale musel. Nechtělo se mu ani požádat o ruku své holky jejího otce, shodou nešťastných náhod svého nejvyššího velitele. Bude muset. Nikdy také nechtěl bojovat proti mimozemské invazi. I k tomu ho okolnosti donutí. Pokud ne, všichni končíme. Režie Peter Berg. Herci: Taylor Kitsch, Alexander Skarsgĺrd a další. (akční, USA)

LETNÍ KINO ŽATEC

17. 8., 21.00 hodin: 
Rebelka 
Podrobnosti viz kino Louny. (akční animovaný, USA)

18. 8., 21.00 hodin:
Konfident
Jiří Mádl Vás slyší. Film režiséra Juraje Nvoty o přátelích, které spojuje i rozděluje režim. Okupace Československa v roce 1968. Adam je radioamatér. Pracuje ve Svazarmu. V následujícím roceu normalizace je jejich oddělení výnosem Ministerstva vnitra sloučené s odborem Státní bezpečnosti. Z radioamatéra sa stáva profesionál. Technický pracovník odposlechů. Jednoho dne zjistí, že odposlouchávají i jeho…  (drama, SR / ČR / POL)

19. 8., 21.00 hodin:
Do Říma s láskou
Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce, která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár, jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy.   (komedie, USA / ITA / ŠPA)