KINO SVĚT LOUNY

17. 19. 9., 17.30 hodin,
21. 22. 9., 22.00 hodin:
Resident Evil: Odveta
Největší bitva začíná. Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation dál pustoší Zemi, mění světovou populaci na legie masa, které jedí Nemrtví. Jediná a poslední naděje lidské rasy v podobě Alice , se probudí v srdci nejtajnější operace společnosti Umbrella a odkrývá víc o své tajemné minulosti, jak dále pátrá v komplexu. Režie Paul W. S. Anderson. Hrají Milla Jovovichová, Michelle Rodriguezová a další.   (akční, 3D, Něm / Kan)

17. 18. 9., 20.00 hodin:
Ve stínu
V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Režie David Ondříček. Hrají Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová a další.   (krimi drama, ČR /SR /Pol)

19. 9., 20.00 hodin:
Váňa
Největší závod je život sám. Filmový portrét legendárního žokeje Josefa Váni postupně odkrývá vnitřní svět jeho myšlení. Způsob života, jaký žije se nedá příliš popsat slovy, musíte ho zakusit vidět. Ojedinělým způsobem, v co nejcivilnějším pojetí prožíváme jeden rok s Váňou v jeho maximální blízkosti. Režie Jakub Wagner.   (dokument, ČR)

20. 23. 9., 17.30 hodin:
Bastardi 3
Učitel Tomáš Majer, který v roce 2010 nastoupil do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, jež Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil. Režie Tomáš Magnusek. Herci: Tomáš Magnusek, Tomáš Töpfer, Ilona Svobodová a další.    (drama, ČR)

20. 23. 9., 15.00 hodin:
Norman a duchové
Z plna hrdla vpřed! Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost, řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. To se v aktuální, velmi prekérní situaci může náramně hodit. Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, což se stává většině dětí s nálepkou podivína a mimořádnými schopnostmi.  (animovaný, 3D, USA)

20. 23. 9., 20.00 hodin:
Země bez zákona
Kde neplatí zákon, z psanců se stávají hrdinové. Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Tento zážitek ho zocelil. Režie John Hillcoat. Herci: Tom Hardy, Guy Pearce, Shia LaBeouf a další.    (krimi, USA)

KINO PODBOŘANY

18. 9., 19.30 hodin:
Bitevní loď 
Bitva o Zemi začne na moři. Hopper nikdy nechtěl sloužit u válečného námořnictva jako jeho starší bratr. Kvůli velkému průšvihu ale musel. Nechtělo se mu ani požádat o ruku své holky jejího otce, shodou nešťastných náhod svého nejvyššího velitele. Bude muset. Nikdy také nechtěl bojovat proti mimozemské invazi. I k tomu ho okolnosti donutí. Pokud ne, všichni končíme. Peter Berg, režisér akční komedie Hancock a thrilleru Království, na Zemi přivedl další nepřátelsky naladěné mimozemšťany. S nimi si to na férovku rozdají stateční námořníci, v jejichž řadách najdete i sličnou dělostřelkyni Raikesovou, v „civilu" popovou hvězdu Rihannu. Herci: Taylor Kitsch, Alexander Skarsgĺrd a další.    (akční, USA)

KINO POSTOLOPRTY

20. 9., 19.00 hodin:
Útěk z MS-1 
Uprchnout odtamtud je nemožné. Dostat se tam je šílenství. Lidstvo našlo způsob, jak ochránit svět před zločinci. Ti nejhorší z nejhorších jsou drženi na místě, ze kterého není úniku. Mimo Zemi, uprostřed hlubokého vesmíru. Prezidentova dcera Emilie Warnock navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS One. Ale krvavá vzpoura vězňů z Emilie učiní to nejcennější rukojmí. Herci: Guy Pearce, Maggie Graceová, Vincent Regan a další.  (akční, USA / Fr)

LETNÍ KINO ŽATEC

21. 9., 21.00 hodin:
Bastardi 3
Učitel Tomáš Majer, který v roce 2010 nastoupil do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, již Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil. Režie Tomáš Magnusek. Herci: Tomáš Magnusek, Tomáš Töpfer, Ilona Svobodová a další.    (drama, ČR)