KINO SVĚT LOUNY

22. - 24. 4., 17.30 hodin:
Nevědomí
(akční, USA)
Země je vzpomínka, za kterou stojí bojovat. Planeta Země to má v roce 2073 spočítané. Drtivý útok mimozemské civilizace se sice před lety podařilo odrazit, ale přestala být místem k životu. Hrají: Tom Cruise, Morgan Freeman a další.

22. - 23. 4., 20.00 hodin:
Pravidla mlčení
(thriller, USA)
Jim Grant je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér Ben Shepard odhalí Grantovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v sedmdesátých letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své. Režie Robert Redford. Hrají Robert Redford, Shia LaBeouf, Julie Christieová a další.

24. 4., 20.00 hodin:
Smrtelné lži
(drama, USA)
Moc je nejlepší alibi. Přitažlivý thriller o vysokých financích, loajalitě a vztazích. Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Herci: Richard Gere, Susan Sarandonová a další.

25. - 28. 4., 15.00 hodin:
Zambezia
(animovaný, 3D, Jižní Afrika)
Je to někde mezi Madagaskarem a Riem. Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Animovaná komedie režiséra Wayne Thornleyho.

25. - 28. 4., 17.30 hodin:
Jako za starejch časů
(krimi komedie, 3D, USA)
Už to není, co to bývalo. Ve filmu se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. Hrají Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin a další.

25. - 28. 4., 20.00 hodin:
Zlomené město
(krimi drama, USA)
Důkaz je ta nejmocnější zbraň. New York, město, které nikdy nespí, plné ruchu i nebezpečí a právě v něm hájil zákon policista Billy Taggart. Billy pro svou práci dýchal, ale jednoho dne při vyšetřování vraždy zašel příliš daleko. Jednoho dne mu svitne naděje, že se jeho život může vrátit do starých kolejí. Starosta města Mayor Hostetler mu totiž nabídne vrácení policejního odznaku i pistole a k tomu ještě pěkného balíku peněz. Herci: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jonesová a další.

25. - 27. 4., 22.00 hodin:
Záhada Hory mrtvých
(horor, VB)
Film je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v roce 1959 na Hoře mrtvých v severním Uralu, kdy přišlo o život devět ruských studentů. Jejich těla byla nalezena jen ve spodním prádle, vykazovala vysoké známky radiace, měla rozsáhlá vnitřní zranění a jedné z dívek chyběl jazyk. Jejich smrt nebyla nikdy objasněna. V roce 2012 se pětice amerických studentů rozhodne vyrazit po stopách ruské výpravy a objasnit jednu z nejzáhadnějších tragédií minulého století. Herci: Richard Reid, Gemma Atkinson a další.

DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC
(v budově divadla)

24. 4., 17.30 hodin:
Čtyřlístek ve službách krále
(animovaný, ČR)
Oblíbené komiksové postavičky poprvé na filmovém plátně! Rozepře císaře Rudolfa II. se zrádným alchymistou Kellym a neuvážený královský slib vydává všanc nejen Svatováclavskou korunu, ale i blaho celého království. Režie Michal Žabka.

24. 4., 20.00 hodin:
Pád Bílého domu
(akční thriller, USA)
Teprve zkouška ohněm nás může zocelit. Bílý dům dobyli teroristé. Prezident je jim vydán na milost. Amerika čelí největší hrozbě ve své historii. A existuje jen jeden člověk, který ji může zachránit. Režie Antoine Fuqua. Herci: Gerard Butler, Morgan Freeman, Dylan McDermott a další.

26. 4., 17.30 hodin:
Zambezia
(animovaný, 3D, Jižní Afrika)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

26. 4., 20.00 hodin:
Nevědomí
(akční, USA)
Podrobnosti k filmu viz kino Louny.

KINO PODBOŘANY

23. 4., 19.30 hodin:
Post Tenebras Lux
(drama, Mex / Fra / Niz / Něm)
Film, který otevírá srdce. Fascinující snímek jednoho z nejzajímavějších mexických režisérů současnosti Carlose Reygadase, zachycuje osudy mladé rodiny, která se z města odstěhuje žít na venkov. Střet s realitou venkova však není tak poetický, jak se na první pohled zdálo. Místní jsou nedůvěřiví, vztahy na venkově jsou ovlivněny událostmi z dávné minulosti, mladý pár provokuje svým stylem života a stavbou opulentního, moderního domu. Herci: Adolfo Jiménez Castro, Nathalia Acevedo a další.

26. 4., 19.30 hodin:
Dokonalý únik
(drama horor, USA)
Hra může začít. Cliff a Cydney jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit. S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům Nickovi s Ginou a Kaleovi s Cleo a záhy se situace začne vyhrocovat. Herci: Steve Zahn, Timothy Olyphant, Milla Jovovichová a další.

KINO DOMOUŠICE

26. 4., 18.00 hodin:
Sedm psychopatů
(krimi komedie, USA / VB)
Tentokrát unesli špatného psa. Scenárista Marty se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou nezaměstnaného herce Billyho a silně nábožensky založeného Hanse, který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Hrají: Michael Pitt, Michael Stuhlbarg a další.