Nadšený potlesk publika si vysloužilo premiérové představení Divadelního souboru Klouzák s názvem Baletky.

Obdiv diváků tentokrát nesklízeli staří známí Klouzáci, ale jejich něžnější protějšky – Klouzačky. Hra spisovatelky Astrid Saalbachové dala divákovi nahlédnout do velmi rozdílných, ale citlivých duší šesti obyčejných žen. Ty se scházejí v baletním sále, který představuje starý zatuchlý sklep, do kterého zatéká. Každá z žen má své problémy, které se hrou prolínají, ale jediný sen – pod vedením své učitelky, kdysi baletní hvězdy, se snaží naučit tančit a stát se umírajícími labutěmi.

Diváky představení nabité směsicí emocí nadchlo, šest žen a jednoho muže – flegmatického pianistu, odměnili za jejich výkon bouřlivým a dlouhým potleskem ve stoje. „Holky byly skvělé,“ byl náležitě pyšný režisér Martin Holeček. Některé z nich stály před publikem úplně poprvé. Herečky musely zvládnout leckdy složité taneční kroky a na podiu se pořádně zapotily.

Režisér a vedoucí soboru Martin Holeček slíbil, že hru uvidí i diváci v Lounech a v Žatci.

Hrají: (učitelka baletu – Anna) – Hana Plšková; Karen – Jana Matasová, Alice (dera Lotty) – Katka Fedáková; Lilian – Stanislava Mrázová; Róza – Ivana Ešlerová; Lotta – Eva Vinterová; pianista – František Stolarik.

ROZHOVOR S M. HOLEČKEM: Klouzáci chystají premiéru