Zajímavý knižní počin se objevil na pultech knihkupectví.

Knižní debut chomutovského autora Viléma Hubky, který píše pod pseudonymem Vilém od jezera, se jmenuje Babú. Svou první knihu sepsal v jednačtyřiceti letech.

Námětem je alternativní pohled na nemoc a uzdravování našeho těla, který je určen všem, a zvláště pak lidem, pro které už medicína nemá odpovědi na jejich bolesti ani nemoci. „Věřím, že v každém z nás je ukryta síla, která nám může pomoci opět nalézt duševní rovnováhu a nabýt ztracené zdraví. Potřebujeme ji jen oživit správnou technikou, kterou každý z nás nejlépe pochopí, pokud se pozorně dívá a pečlivě naslouchá všemu, co se v jeho okolí děje,“ uvedl autor.

Podměty pro knižní zpracování sbíral V. Hubka několik let. „Několik let jsem si zapisoval poznatky a hledal zákonitosti mezi nemocí a zdravím. Zpočátku jsem tyto podněty považoval za náhody, ale později jsem pochopil, že zde funguje určitý systém. Byla to taková moje malá vědecká práce. Říkal jsem si, že jednou bych mohl napsat knihu, ale chyběl impuls. Až životní situace mě donutila psát. Vnitřně jsem slyšel PIŠ!,“ prozradil začátek psaní V. Hubka.

Autor představí své dílo i v Lounech. „Připravuji autogramiádu, která se uskuteční 16. dubna od 17 hodin v lounském knihkupectví Tony. V dalších dnech se chystám také do Žatce,“ dodal V. Hubka. Text doplnil ilustracemi Milan Bezaniuk. Další informace o knize naleznete na www.vilemodjezera.cz.