Do nultého ročníku celorepublikové kampaně Březen – měsíc čtenářů se zapojily i knihovny v Lounech a v Žatci. Obě chystají řadu akcí, kterými chtějí představit knihovnu stávajícím i novým čtenářům.

„Připravili jsme řadu akcí, ze kterých si vybere jistě každý. Program zahrnuje zejména Dny otevřených dveří knihovny v týdnu od 1. do 5. března spojené se slevou registračního poplatku a čtenářskou amnestií, dále výstavy knih, pasování prvňáčků na čtenáře knihovny a Pohádkovou noc v knihovně z 26. na 27. března. Připraveny jsou vědomostní soutěže pro děti a soutěž v rychlém čtení pro dětské čtenáře,“ uvedla ředitelka knihovny Radka Filková.

Hned v pondělí vyhlašuje knihovna ve spolupráci se Sdružením rodáků a přátel Žatce literární soutěž s názvem Žatec 2010, která je určena všem příznivcům města bez omezení věku. Uzávěrka je 31. prosince.

Pro ty, kteří rádi fotí, je určena soutěž Čtení sluší každému. Úkolem je zachytit na fotografii kohokoli při čtení knihy nebo časopisu. Hodnotit se bude celkové provedení, originalita a nápaditost soutěžních snímků. Uzávěrka soutěže je 31. srpna.

V Městské knihovně v Lounech budou v prvním březnovém týdnu probíhat počítačové kurzy pro začátečníky. V knihovně se rozhodně nebudou nudit ani školáci, pro které je připraven prázdninový program plný tvoření a soutěží.

Studentky Třetího věku nastudovaly novou hru

Oblíbený divadelní soubor studentek Třetího věku chystá premiéru nové hry. „Úspěšný soubor, který v loňském roce získal nejvyšší možná ocenění v kategorii amatérského divadla, přináší druhou autorskou hru s názvem Modrý z nebe byste nechtěli? Předpremiéru uvidí spolužáci hereček již 4.března v Lounech, premiéra se uskuteční na soutěžní přehlídce v Ústí nad Labem v pátek 5. března,“ upozornila ředitelka Dagmar Bahnerová.

Návštěvníci se mohou těšit i na setkání s odborníkem, tentokrát na téma Jak vzniká časopis, besedu se spisovatelkou Ivonou Březinovou, cestovatelskou přednášku a mnoho dalšího. Poslední víkend v březnu pak proběhne Krajská postupová přehlídka dětských recitátorů – Louny 2010.

Kampaň vyhlásil svaz knihovníků. Navazuje na předchozí akce: Březen – měsíc knihy a měsíc internetu.