Na konci letošního roku agentura Gardes připravuje v Žatci opět velkolepou show. Adventní koncert hvězd pro děti z dětských domovů nejenom z Ústeckého kraje a z celých Čech a Moravy proběhne v neděli 11. prosince v KD Moskva.

Již v loňském roce jsme realizovali v rámci vánočních svátků pro děti z dětských domovů, adventní koncert Petra Kotvalda a členů České filharmonie v Městském divadle Žatec. Akce se setkala s mimořádným ohlasem a zájmem. To byl ten správný impuls, uspořádat další akci.

Svoji účast na této charitativní akci již závazně potvrdil Michal David se svou skupinou Kroky, 5 Angels, Davide Mattioli, účastník Československo má talent 2011 kouzelník Jiří Hadaš, objev ČS má talent Danielka Kalashová a orientální tanečnice Aimirah. Diskotékou provází Karel Fiala.

Potvrzenou účast máme z 24 dětských domovů z Čech a Moravy: DD Most, DD Žatec, DD Litoměřice, DD Hora sv. Kateřiny (u Litvínova), DD Mašťov, DD Žihle, DD Tuchlov (u Bíliny), DD Česká Lípa, DD Krompach (u Nového Boru), DD Dolní Počernice (u Prahy), DD Slaný, DD Tisá (u Děčína), DD Lipová (u Šluknova), DD Kašperské Hory (u Klatov), DD Čtyřlístek Planá, DD Chomutov, DD “Země dětí“ Česká Kamenice, DD Moravská Třebová, DD Holice (u Pardubic), DD Dlažkovice (u Lovosic), DD Jemnice (U Třebíče), DD Karlovy Vary, DD Ostrov nad Ohří, DD Jablonné v Podještědí a hlásí se další dětské domovy.

Hlavní myšlenkou celé akce je tancem, soutěžemi a bezprostřední zábavou zpříjemnit vánoční svátky, advent dětem, které to nejvíce potřebují.Víme, že tyto děti jsou v dětských domovech materiálně zajištěné po všech stránkách. My jim ale nabízíme něco navíc, protože v tyto dny mají lidé k sobě blíž a setkání s jejich idoly, zazpívat si s nimi a být v jejich blízkosti je určitě pro mnoho z nich zážitkem.

Také bychom rádi poukázali na to, že je mnoho umělců zvučných jmen, kteří se rádi a bez nároku na honorář zúčastní charitativních akcí pro děti z dětských domovů.

V letošním roce agentura organizovala pro děti z dětských domovů inspirativní besedu s Tomio Okamurou v aule žateckého gymnázia. Dále jsme se podíleli na velké charitativní a bezpečnostní akci „Praha dětem“ dne 30. srpna.

Stanislav Stebila