Desítky dětí si v neděli 29. května užily Dětský den na Městském koupališti v Lounech. Organizátoři pro ně připravili řadu her a soutěží. Hlavně kluci byli nadšeni z rytířského představení. Sluníčko příjemně hřálo, a tak mnozí z návštěvníků využilo možnost vykoupat se.

„Moc se nám tu líbí. Vloni nám známí říkali, že to tu bylo fajn, tak letos jsme si to nenechali ujít. Holky se tu baví, poslaly mě i domů pro plavky, takže určitě si zařádí i ve vodě,“ prozradila maminka Lenka Trbohlavová. „Je to tu super,“ přitakaly holky Lenka a Eliška.

Vodních radovánek si užili sourozenci Kateřina a Martin Ratajovi. „Voda je skvělá, je to tu bezva. V letě se chodíme na koupaliště často,“ řekli.

Lounské koupaliště je otevřeno denně od 9 do 20 hodin. Letošní novinkou je půjčovna knih. Plážová knihovna bude otevřena příležitostně, podle počasí. Zájemci budou mít možnost zapůjčit si za vratnou zálohu nějakou knihu (20 korun) či časopis (10 korun). Službu bude zajišťovat městká knihovna. Knihovnice bude přímo na koupališti půjčovat knihy, půjde o odlehčenou literaturu, knížky budou tak akorád, aby je mohli zájemci za den přečíst.