Pondělí 9. září

Střední zemědělská a ekologická škola Žatec:
První schůdek do školky
zajišťuje RC Sedmikráska v režimu celodenní péče v nových prostorách. Od 8 do 16 hodin.

Galerie Sladovna Žatec:
Pichlavá krása
prodejní výstava pro pěstitele a milovníky kaktusů a sukuletnů pořádána ve spolupráci s žateckým Klubem kaktusářů. Do pátku 13. září, vždy od 9 do 16.30 hodin.

Tělocvična 3. ZŠ Žatec:
Cvičení pro ženy a dívky
kondiční, zdravotní a rehabilitační cvičení pro širokou veřejnost, součástí jsou také nové formy Pilates, na pěkné cvičení se s vámi těší kvalifikované cvičitelky TJ Sever Žatec – Sport pro všechny. Od 18 do 19 hodin.

Úterý 10. září

Státní zámek Krásný Dvůr:
Půdy, krovy aneb jak se stavělo
speciální prohlídky zámecké půdy a zámeckých krovů v rámci Dnů evropského dědictví (EHD), jsou vhodné pro menší skupiny návštěvníků bez pohybového omezení. Prohlídky (až do 15. září) začínají vždy ve 13.15, 14.15, 15.15 a 16.15 hodin.

Biofeedback centrum EEG, pedagogicko-psychologické poradenství EDUCO Žatec (Masarykova ulice):
Den otevřených dveří
poskytnutí všem zájemcům bližších informací o psychologických a speciálně pedagogických vyšetřeních, nápravných, reedukačních programech vhodných pro děti s poruchou pozornosti, zdarma si může každý vyzkoušet terapii EEG – biofeedback vhodnou pro děti (hyperaktivní, neklidné, impulsivní, pomalé, nesoustředěné, nepozorné, s potížemi s učením a chováním, poruchami spánku, vadami řeči) i pro dospělé jedince, přípravné metody pro úspěšný vstup dítěte do ZŠ. Od 13 do 17.30 hodin.

Městská knihovna Louny:
Afrika
vernisáž výstavy prací dětí výtvarného oboru ZUŠ Louny pod vedením Soni Orlíkové, které vznikaly ve školním roce 2012/2013 na téma Afrika. Při účasti na této akci lze získat razítko do soutěže Rodinné kratochvílení 2013, podmínkou je účast jednoho rodiče a jednoho dítěte. V galerii knihovny od 15 hodin.
Vrchlického divadlo – historie a současnost. Přednáší Vladimír Drápal. Pořádá Spolek rodáků a přátel města Loun. Vstupné zdarma. V kongresovém sále od 16.30 hodin.

Církev bez hranic Žatec (za divadlem):
Modlitební setkání
pravidelné duchovní setkání otevřené všem zájemcům. Od 17 do 19 hodin.

Středa 11. září

DDM Žatec:
Zahajovací párty spojená s prohlídkou DDM
soutěže, atrakce, skákací hrad, hry. Od 8 do 18 hodin.

Cvičiště Vroutek (u trati):
Kynologický kroužek
milovníci psů mají možnost zúčastnit se výcviku svých čtyřnohých svěřenců. Vedoucí kroužku Jindřich Wied má v plánu pořádat zkoušky ovladatelnosti psů, obranářské závody, ukázky psího výcviku pro děti. Pro stávající i nové zájemce každou středu od 17.30 hodin.

Městská knihovna Louny:
Nizozemsko: Ať žije král Willem Alexander a královna Maxima
zeměpisná přednáška z cyklu "Lounští cestovatelé sobě". Povídaní o historickém datu 30. 4. 2013, kdy na nizozemský trůn po 123 letech nastoupil opět král, a krátké seznámení s historií vládnoucího rodu Oranje-Nassou. Přednáší Blanka Stroosntnijder-Tomášková. V kongresovém sále od 18 hodin.

Čtvrtek 12. září

O.s. Funky Monkey Žatec (Chmelařské nám.):
Den otevřených dveří
zápis na výuku angličtiny pro děti od 4 do 10 let. Lektorka Lucie Sivická. Od 15 do 17 hodin.

Oblastní muzeum Louny:
Listiny z lounského archivu
přednáška Bohumíra Roedla a Jana Mareše. Listina není jen pergamen a majestátní pečeť, ale hlavně svědectví o právním životě své doby. Proč a jak vznikaly listiny, kdo je psal a kdo je četl? Jak se dostaly do lounského archivu listiny římských císařů a papežů? V 17 hodin.

Tělocvična 3. ZŠ Žatec:
Cvičení pro rodiče s dětmi od 2 let
hravé cvičení pro širokou veřejnost, na vaše ratolesti se těší cvičitelky TJ Sever Žatec – Sport pro všechny Laďka Drhlíková a Maruška Ulrichová. Od 17 do 18 hodin.

Centrum Gnoze Louny:
Povídání o energiích
s Jiřinou Kloučkovou. O energii Reiki – jednotě ducha a duše a duchovní i psychické životní energii. V 18 hodin.

Vrchlického divadlo Louny:
Mikve
hostuje Rádobydivadlo Klapý. Mikve – prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují – se ve hře současné izraelské dramatičky Hadar Galron stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu. Režie Ladislav Valeš. Účinkují Eva Andělová, Pavla Umhöhová, Liběna Štěpánová, Lenka Svobodová - Šťastná a další. Začátek přestavení v 19 hodin.

Pátek 13. září

RC Sedmikráska Žatec:
Kurz vázání šátků na nošení miminek a dětí
nejrůznější úvazy pro nošení dětí v šátku, povídání o pravidlech nošení dětí v šátku. Délka kurzu 2 hodiny. Od 9.30 hodin.

Městská knihovna Louny:
Květinový workshop Podzimní imprese
účastnice si podle své fantazie udělají 3D květinový obraz nebo ozdobu stolu. S sebou PVC desku 40 x 60 cm, 2 cm silnou (jinými slovy nástěnku), florex, špendlíky (obyčejné bez hlaviček), nůžky a nožík. Lektorka Blanka Stroosntnijder-Tomášková. V ateliéru od 16 hodin.

Restaurace Nový svět Louny:
Country večer se skupinou Parťáci
country skupina vám zahraje k tanci a poslechu. Od 20 hodin.