Pondělí 4. ledna

RC Sedmikráska Žatec:
Volná herna pro děti a rodiče
Od 9.30 do 17.30 hodin.

Cvičení pro těhulky a na míčích
každé pondělí a středu. Od 18.15, míče 19.15 hodin.

Úterý 5. ledna

Městské divadlo Žatec:
Gulliverovy cesty – Země liliputů
Mladá scéna Ústí nad Labem uvádí pohádku na motivy literární předlohy Jonathana Swifta, jedno z nejznámějších děl světové literatury, jenž v imaginárním cestopise nemilosrdně nastavuje zrcadlo lidské zlobě a zkaženosti. Od 9.30 hodin.

Městská knihovna Louny:
Úterní lehárna
v dětském oddělení. Od 15 do 16 hodin.

Zimní stadion Louny:
Veřejné bruslení
Od 17.45 do 18.45 hodin.

RC Sedmikráska Žatec:
Dýchej, vnímej, zpevňuj
cvičení. Každé úterý. Od 18.15 hodin.

Středa 6. ledna

Městská knihovna Louny:
Burza knih
pravidelně každou první středu v měsíci. V nabídce vyřazené tituly z oddělení naučné literatury, beletrie, dětského i hudebního. Vestibul. Od 9 do 17 hodin.

Oblastní muzeum Louny:
Dendrologie
tentokrát na téma Stále zelené keře a jejich funkce v městské zeleni. Od 14 hodin.

Klub(ovna) Luna Louny:
Poselství Karla IV.
spolu s Danielem Dobiášem a Táňou Fischerovou zazpívají pěvecké sbory ZUŠ Louny Carmen a Sboreček. Zahájení společného projektu Lucemburské Louny 2016 k oslavě 700. výročí narození českého krále a císaře říše římské Karla IV. Pořádají ZUŠ Louny, MIC Louny a MKL. Od 17 hodin.

Kostel v Postoloprtech:
Slavnost zjevení Páně
mše svatá. V 17 hodin.

RC Sedmikráska Žatec:
Cvičení pro seniory
každou středu. Od 17.15 hodin.

Čtvrtek 7. ledna

ZŠ Husova Podbořany:
Předškoláček
Hádej, kdo jsem. S učitelkou Petrou Pláničkovou. Od 16 hodin.

Oblastní muzeum Louny:
Adventní a vánoční tématika v iluminovaných rukopisech
projekt Husovy Louny sice skončil v listopadu 2015, ale Martina Šárovcová z Ústavu dějin umění AV ČR si pro vás připravila látku, která vychází hlavně z kališnických graduálů a dalších zpěvníků. Od 17 hodin.

Pátek 8. ledna

Muzeum Žatec, hlavní budova:  
Medové Vánoce aneb Za tajemstvím života včel
výstava přibližuje historii včelařství, vysvětluje pojem kořistnické, brtnické a domácí včelaření, včelařské právo, medařské cechy atd. Včelí úly, medomet a spousta dalších zajímavých exponátů používaných při práci se včelstvy. Dozvíte se zajímavé informace nejen o včelách, ale i jejich produktech – medu, jeho zpracování a druhy, propolisu a jeho léčivých účincích a další. Pro děti jsou přichystány pracovní listy a různé soutěže. Součástí výstavy je prodej perníčků od Věry Havrlové z Března u Chomutova. Výstava potrvá do 10. ledna. V sobotu a neděli od 9 do 17 hodin.

Křížova vila Žatec:
Lego
hračka pro malé i velké. Sběratelská výstava nejrůznějších modelů sestavených z kostek Lego, která je doplněna o hernu pro malé i velké. Také v neděli. Od 9 do 17 hodin.

Oblastní muzeum Louny:
Betlémy rodiny Poncarovy
3. část a Rostlina vánoční. Tradiční vánoční výstava betlémů manželů Jany a Petra Poncarových. Ze své pestré sbírky představují jesličky skautské i exotické, dále pak betlémy s konkrétními místy z Čech, etnografické betlémy s lidovými kroji a stavbami a třeba také zbrusu nový betlém z pískovce. Na výstavě Rostlina vánoční si můžete prohlédnout rostliny a výrobky z rostlinných materiálů, které k Vánocům už neoddělitelně patří. Také v neděli. Od 9 do 17 hodin.

Galerie Sladovna Žatec:
Interaktivní výstava exponátů zapůjčených z IQLandia v Liberci
na vlastní kůži si přijďte vyzkoušet zajímavosti ze světa vědy a techniky. Atraktivní výstava doposud vzbudila velký zájem veřejnosti a potrvá pouze do 30. 1. Od 10 hodin.