O nevšední zážitek se ve středu 26. prosince večer postarali sbormistři pěveckého sboru Kvítek Lenka a Vladimír Petržilkovi, když do krásné 110 roků staré budovy speciální základní školy, bývalé chlapecké školy, přitáhli početné diváctvo na Vánoční podvečer s Kvítkem a jeho hosty. Čtyřicetihlavý sbor se rozmístil v mezipatře na schodišti, klavír, trubky, tuba, pozoun zněly skvěle, diváci a posluchači se usadili na chodbě, na schodech, na balkoně.

Akustika v budově byla vynikající a atmosféra výborná. Vystoupila řada umělců – přípravný sbor Kvítku Lísteček, komorní ženský sbor, komorní dívčí sbor Kvítek, smíšené kvarteto Kvítku ReMiLeTo, smíšený sbor Ranoblík, na klavír doprovázeli Martina Podaná a Vladimír Petržilka, jako hosté dechové kvarteto ZUŠ Louny, pěvecký sbor ZUŠ Louny Notičky, smíšený komorní sbor z Ústí nad Labem Romance – sbormistr Petr Řehák.

Ve sboru se vystřídaly generace

Bezprostřední atmosféru dvouhodinovému koncertu dodal svým proslovem a komentáři Vladimír Petržilka, když připomněl, že již několik generací se vystřídalo ve sboru a jak je z toho šťastný, děkoval řediteli hostitelské školy Miroslavu Šalounovi, že umožnil v prostorách školy takový koncert a sám nechyběl mezi diváky.

Pořadatelé uspořádali i fotovýstavku o historii Kvítku. Na konci nechyběly růže sólistům, nejmenším zpěváčkům, klavíristce… A co zaznělo za skladby? Slovácká lidová píseň, irský tradicionál, spirituál, Petr Eben Antifona, ale i Sinead O´Connor, Prosinec Z. Svěráka a J. Uhlíře, koledy z Čech a Moravy, W.A. Mozart, Bohuslav Martinů Koleda Adam a Eva, zakončili všichni společným zpěvem koled, jak Kvítek, tak diváci: Veselé vánoční hody, Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán. „Ke koncertu na schodiště se určitě vrátíme – je tu prostředí dobré jak pro posluchače, tak pro zpěváky,“ pochvaloval si Vladimír Petržilka.