Lenešický okrašlovací spolek uspořádal v pátek 13. listopadu v Barokním špitále v Lounech koncertní večer s názvem Od klasiky po Jazz.

Během večer se představili klavírista Vladimír Heuler, Jakub Vogel, jenž hrál na pozoun, a sólistka Tereza Sedláčková z Hudební fakulty Hradecké univerzity, a pěvecký kvartet Kvítek.

Hrstka diváků se mohla zaposlouchat do skladeb J. S. Bacha, A. Dvořáka, J. Ježka, B. Bacha a dalších skladatelů.

Zajímavým zpestřením bylo pak povídání Lucie Hrozové, mistryně ČR, která se rozpovídala o lezení po skalách a umělých stěnách. „K dnešnímu večeru jsme vymysleli slogan: Památky a horolezci by neměli padat,“ zahájila povídání horolezkyně. Pozorným posluchačům pak ukázala nezbytnou výstroj, kterou používá k lezení, vysvětlila jednotlivé závodní styly lezení a pochlubila se také úspěchy.

Lenešický okrašlovací spolek vznikl v srpnu v loňském roce, poté co se zřítila věž kostela. Jeho hlavním posláním je působit v obci Lenešice a okolí a svou činností přispívat k ochraně kulturního a historického dědictví a podpoře cestovního ruchu. „Chceme kostel nejenom opravit, ale navrátit do něho opět život, rádi bychom tam pořádali výstavy a koncertu,“ uvedl Zdeněk Plaček.

Kostel sv. Šimona a Judy je jeden z nejstarší románských kostelů v ČR, byl postaven ve 13. století a jedná se významnou stavbu.