Na novou sezonu se připravují poslední dvě letní kina v okrese Louny.

V Kryrech je promítání prvního filmu naplánováno na pátek 23. května, v Žatci začne sezona za tři týdny.

O letní kino na výstavišti definitivně přišly Louny, v minulých měsících bylo z větší části zbouráno. Budoucnost areálu je zatím nejistá, radnice zvažuje, že by dál sloužil ke kulturním účelům – například k pořádání koncertů.

Poslední dvě letní kina tak zůstaly v Kryrech a Žatci. V Kryrech zahájí sezonu zítra akcí s názvem Vítání rozmarného léta 2008. Součástí večera s bohatým programem je promítání nového filmu Filipa Renče s Jiřím Langmajerem Na vlastní nebezpečí. „Po jeho skončení zahraje, zazpívá a zatančí mladá perspektivní skupina lounsko – britských písní a tanců Feast Of Friends,“ uvedl pořadatel Ivan Kruml.

Slavnostní zahájení

Zároveň si návštěvníci budou moci prohlédnout ukázku výzbroje a výstroje vojáka americké armády z 2. světové války a vyzkoušet si střelbu z replik ručních střelných zbraní.

Letní kino v Kryrech bude promítat až do září, na programu má několik nových českých filmů. Například snímků Taková normální rodinka, Venkovský učitel, U mě dobrý nebo pohádky Nejkrásnější hádanka.

Na novou sezonu se připravují také v Žatci. Tamní letní kino ji začne 13. června, kdy je na programu promítání nového českého filmu Václav. Kino během června, července a srpna uvede téměř padesátku filmů. Promítat bude v pátek, sobotu a neděli, během prázdnin i ve čtvrtek.