V kavárně Vrchlického divadla v Lounech se tento týden představila veřejnosti sympatická Kateřina Ondryášová. Katka je žákyní Základní umělecké školy Louny, kde navštěvuje hru na klavír, hru na zobcovou flétnu a výuku sólového zpěvu. A právě její zpěv byl náplní recitálu s názvem Hlas srdce.
"Katka je sice teprve žákyní pátého ročníku, ale její hlasové a interpretační možnosti zdaleka přesahují rámec běžné výuky v základní umělecké škole," uvedla Katčina učitelka zpěvu Veronika Studená.

Posluchači byli dojati

Pro zcela zaplněnou kavárnu Vrchlického divadla si Kateřina připravila opravdu pestrý program, ve kterém si posluchači mohli vyslechnout hudbu Antonína Dvořáka v krásném Moravském dvojzpěvu, melodie ze světových i našich muzikálů až po současné melodie populární hudby. V očích posluchačů se leckdy objevila i slzička dojetí.
Kateřina v základní umělecké škole navštěvuje více studijních zaměření hudebního oboru, a proto i svůj recitál obohatila o absolventské vystoupení ve hře na zobcovou flétnu.
Připravila si pro své posluchače společně se svým učitelem Janem Krtičkou tři sólové skladby. A přesvědčila o tom, že je opravdu výbornou muzikantkou.
Kateřina je součástí komorního pěveckého sboru Iluze, který vede učitelka Veronika Studená.
Sbor svým vystoupením, v roli hosta, recitál zahájil i ukončil a podtrhl výjimečnost celého večera.    Ivana Derflerová