Hned dva křty zažila v pátek 19. prosince Městská knihovna v Lounech.

Mladí kreslíři a amatérští spisovatelé společně pokřtili třetí vydání almanachu Lounští Lounským, a sadu pohlednic s názvem Dům, který mám rád.

Almanach obsahuje pět povídek na téma Cesty. Autory jednotlivých počinů jsou Milada Hoyerová, Lukáš Filip, Václav Kotora, Michaela Maxová a Karel David. Každá povídka je doplněna o ilustraci, které vytvořily děti z výtvarného ateliéru Jitky Andrlové.

Almanach vychází v plzeňském nakladatelství Koniáš. Knihovna ve spolupráci s Občanským sdružením Knihovna třetího tisíciletí už připravuje další ročník literárního klání. Soutěž je tentokrát určena pouze pro absolventy univerzity Třetího věku. Téma je Všechno, co nám v životě uniklo, dohnali jsme ve Třetím věku.

Nová sada pohlednic s titulem Dům, který mám rád, vznikla z podzimního výtvarně–literárního projektu, obsahuje obrázky dětí výtvarného ateliéru, ale i z mateřských a základní škol. Pracovnice knihovny měly nelehký úkol vybrat z dvou set výtvarných prací dvanáct obrázků, jenž jsou v sadě publikovány. Na jaro knihovna připravuje další projekt, tentokrát na téma Voda.