Letošní divadelní sezona se pomalu chýlí ke konci. Vrchlického divadlo v Lounech ji zakončí divácky velmi úspěšnou hrou s názvem Severočeský buchaři v podání Divadelního souboru Klouzák z Postoloprt.

Původně bylo naplánované jedno představení na pondělí 29. června, avšak pro velký zájem diváků, kdy vstupenky byly vyprodány během několika hodin, přidali ochotníci ještě jedno představení. To se odehraje v neděli 28. června. Obě představení začínají vždy v 19 hodin.

Děj hry přivádí diváky do doby po roce 1989, doby zoufalství a sebehledání. Po zániku velkých socialistických podniků se nezaměstnaní chlapi snaží najít uplatnění. Skupina našich mužů se rozhodne vydělat si chybějící a tolik potřebné peníze tím, že předvede striptýzové číslo. Komické scény a dialogy střídají chvíle dojetí a smutku.

Po pondělním představení si dává Vrchlického divadlo dvouměsíční prázdniny. Již teď si ale můžete zakoupit abonentní průkazy na sezonu 2009 / 2010. Připraveny jsou opět čtyři řady předplatného. Stát se předplatitelem Vrchlického divadla máte možnost do úterý 30. června.

Divadlo přivítá návštěvníky v nové sezoně v úterý 1. září, kdy proběhne tradiční Divadelní den. Malé návštěvníky bude bavit Divadlo Mazec. Ve 14 hodin se otevírá divadelní pokladna.

Vstupenky na zářijový program si můžete zakoupit již nyní. „Zájemci mají do konce června poslední možnost si v klidu a bez poprázdninové fronty opatřit místo v hledišti například na koncert skupiny Beatlas revival (15. 9.) a exkluzivní recitál Marty Kubišové (29. 9.). Z divadelních představení si můžete zvolit komedii Příbuzné si nevybíráme (17. 9.) s Václavem Vydrou (alt. Jan Čenský), Svatoplukem Skopalem a Janou Bouškovou. Pro fajnšmekry je určeno legendární pásmo Divadla Sklep, tentokrát nazvané Výběr z Besídek (30. 9.). David Vávra, Milan Šteindler a spol. předvedou, proč se stali tolik populárními. České nebe Divadla Járy Cimrmana je již vyprodané!,“ informoval Jan Vnouček z lounského divadla.