Kino Svět v Lounech potěší v pondělí 28. března všechny příznivce baletu. Na programu je přímý přenos z Pařížské národní opery – Coppélia. Začátek představení je v 19.15 hodin.

Klenot repertoáru klasického baletu, který měl v roce 1870 v Pařížské opeře světovou premiéru, je kmenovou součástí repertoáru Baletu Pařížské opery a jedním z vrcholů technické náročnosti v klasickém baletu. Nejnovější podoba baletu v choreografii baletního mistra Baletu Pařížské opery Patrice Barta se drží původní klasické choreografie Arthura Saint Léona a je plná „hoffmannovské“ fantazie. Komediální balet o oživlé loutce – dívce si hraje s dvojakostí skutečnosti a fantazie.

V hlavních rolích diváci uvidí mladé étoile – hvězdy souboru Dorothée Gilbert a Mathiase Heymanna, kterým jako Coppélius bude sekundovat zkušený José Martinéz. Balet Pařížské opery bývá považován za světovou kolébku baletu, je nejstarším baletním souborem na světě, který odvíjí svou tradici od roku 1661. Balet Pařížské opery je dodnes na úplné špičce mezi světovými baletními soubory, navíc s osobitým francouzským stylem vybroušeným tradicí. Soubor pod vedením umělecké ředitelky Brigitte Lefèvre je výjimečný schopností těžit maximum ze své bohaté tradice, a zároveň být umělecky progresivní a otevřený modernímu umění, které posunuje hranice žánru.

Přímé přenosy Baletu Pařížské opery a Bolšoj baletu z Moskvy kombinují špičkové taneční umění s nejmodernějšími technologiemi. V současnosti na projektu participuje několik kin v České a Slovenské republice. Přenosy zajšťuje distribuční společnost Aerofilms.