Porota vybírala ze třinácti příspěvků od devíti autorů. Nejvíc autorů spadá do kategorie nad 40 let, soutěžilo jen jedno dítě do 15 let a přihlášeno bylo více mužů než žen.

Cílem projektu je podpora literární tvorby neprofesionálů napříč věkovými skupinami a odměnou pro vítěze soutěže je publikování prací v almanachu, který bude posléze vydán. Soutěž pořádá Městská knihovna Louny a Občanské sdružení Knihovna 3. tisíciletí.

Jaké příspěvky se porotě nejvíc líbily? „To zatím samozřejmě neprozradíme. Prozradit ale můžeme, že výherci se mohou těšit kromě diplomů na volné vstupenky do Muzea Franze Kafky a Muchova muzea v Praze, které věnuje Městská knihovna Louny, a na divadelní představení od Vrchlického divadla v Lounech, dále na zvláštní dar Oblastního muzea v Lounech - unikátní knihu Tajnosti depozitářů i na roční předplatné Svobodného hlasu,“ řekla novinářka Alla Balkovska, která byla členkou poroty.

S prázdnou ovšem podle ní neodejde nikdo z nadšených tvůrců - každý z nich obdrží účastnický list a sadu pohlednic Motýli, vzniklých z výtvarných prací jarního projektu lounské knihovny. Nejlepší práce budou vydány v almanachu Lounští Lounským 2008.

(mst,,lib)