Mi(y)dlení, to je název nové knihy básní autorky Mileny Nečesané z Loun. Ve čtvrtek byla knížka pokřtěna ve Vrchlického divadle. Milena Nečesaná je učitelka literárně dramatického oboru Základní umělecké školy v Lounech a pracuje i v divadle v oboru propagace.  Dlouhá léta se pohybuje v oblasti kulturního dění na Lounsku.

Kmotrou knihy, která obsahuje kromě veršů autorky také ilustrace žáků výtvarného oboru ze ZUŠ Louny, se stala Edita Hořejší, místostarostka Loun. I díky podpoře města knížka vyšla.

Vydání  zajistila Základní umělecká škola Louny. Autorka knihy celým večerem provázela a některé ze svých básní sama přednesla. Ve své tvorbě se zaměřila zejména na mezilidské vztahy, dospívání, lásku a v některých verších se odrážely odkazy na dnešní dobu právě tak, jak jí vnímá autorka sama.

Zhudebněný text autorčiných veršů na známou melodii zazpívala Veronika Studená, učitelka hudebního oboru ZUŠ Louny, další z písní zazpívala společně s autorkou Milenou Nečesanou a se svým žákem Markem  Hochmanem.

Verše Mileny Nečesané dále recitovali její žáci literárně dramatického oboru, dále Petr Pidrman  a společně s autorkou recitoval i Daniel Syrovátko, ředitel Základní školy v Postoloprtech. Milena Nečesaná během křtu poděkovala všem kolegům a žákům, kteří se na vzniku knihy podíleli. Na závěr slavnostního večera proběhla autogramiáda, při které autorka knihy napsala mnoho milých věnování.   Jana Kodetová Dudová