Na návštěvníky čeká několik novinek. Program zahájí starosta města Jan Kerner v pátek v 18 hodin na hlavní hudební scéně na Mírovém náměstí. Poté se na pódiu vystřídají skupiny Golf, Beruška a Pangea – The Beatles Revival Band. V devět hodin večer se vydá lampionový průvod z Mírového náměstí k Domu kultury, kde je připraven slavnostní ohňostroj.

Večer vyvrcholí ve 22 hodin vystoupením kapely Support Lesbiens na Mírovém náměstí. Doprovodný program je zaměřen na sport. V senior klubu proběhne soutěžní setkání seniorů, v městské sportovní hale bude zahájen ve 13 hodin turnaj v házené a své brány otevře i lounská plovárna, kde bude k vidění výstava pojednávající o její historii.

Sobotní program bude plný hudebních a sportovních akcí. Hlavní hudební scéna ožije v poledne. O hodinu později budou moci zájemci navštívit tamní pivovar. Hosty tam bude do 17 hodin vozit kyvadlová doprava. Setkání partnerských měst, od 13 hodin, oživí vystoupení Lounské 13, Harvest Bandu, Veroniky Fialové & Ruxaku a Funny orchestra Jaroslava Kleina. Hlavní host, No Name, vystoupí v 17.30, vystřídá ji v 18.50 kapela J. Kleina a od 22.00 se diváci mohou těšit na kapelu Žlutý Pes.

Loďky a balón

Doprovodný program začne v 7 hodin ráno rybářskými závody na pravém břehu Ohře v Masarykových sadech. V 8 hodin startuje z Mírového náměstí turistických pochod a cykloturistická vyjížďka. V Městské sportovní hale pokračuje od 8.30 turnaj v házené, na sousedním letním cvičišti začne v 9 hodin turnaj ve volejbalu. Veslařský klub Ohře a plovárna bude otevřena od 10 do 17 hodin. Zájemci si budou moci zapůjčit loďku. K vidění budou i dračí lodě.

Děti se budou moci vyřádit na pěší zóně v ulici Kosmonautů. Letošní novinkou je alternativní hudební scéna vedle radnice. Na pódiu se od 14 hodin vystřídají tamní kapely Joe Purple, Paralet, Humus Debilite. V 17 hodin nastoupí Psí vojáci, které vystřídá Umělá hmota a poté Už jsme doma.

Vyvrcholením akce je oslava řeky Ohře, kterou zahájí v 19.15 vzlet balónu. Ve 20 hodin se u Barokního špitálu začnou rozdávat lampiony. Oslava řeky začne v půl deváté večer. O hodinu později bude zapálena slavnostní hranice na pravém břehu řeky. O hudební doprovod se postará country skupina Modrá zátoka.

Do slavností se zapojí i Oblastní muzeum v Lounech, kam bude v sobotu vstup zdarma. Nedělní program začne v osm hodin ráno u pramene Luna, odkud se vydá pochod za lounskými prameny se vzpomínkou na válečný rok 1813. Pokračování turnaje v házené začne v 9 hodin. Otevřena bude i lounská plovárna s půjčovnou loděk a bude se konat závod dračích lodí. Letošní ročník slavností bude zakončen ve 13 hodin u veslařského klubu.

Letní slavnosti v Lounech přinesou dopravní omezení

Letní lounské vábení nabídne řadu zajímavých akcí (kompletní program)

Oblíbená slavnost v Lounech vyvrcholí ohňostrojem