Druhá tráva, Žalman a spol, Monogram. To jsou názvy známých kapel z oblasti bluegrass, folk a country hudby, ve kterých působí vždy někdo z bratří Malinů. To však není vše - bratři Malinové zároveň založili i společné hudební uskupení s názvem Malina Brothers (na snímku) a právě dnes s ním odstartují koncertní šňůru, která se vydá za fanoušky dobré muziky po celé České republice. Dnes od 19 hodin vystoupí v divadle v Žatci a 10. února budou koncertovat ještě také v Loutkovém divadle v Lounech.

Na připravovaném turné zazní písně z posledního studiového alba kapely s jednoduchým názvem Malina Brothers & Charlie McCoy. Toto album Malinovci natočili v roce 2015 s legendárním nashvillským hudebníkem Charliem McCoyem. Ten během své hudební kariéry spolupracoval s umělci, jako byli Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel a dalšími, a je to bez nadsázky nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

Malina Brothers strávili loňské září na koncertním turné v USA, kde během jednoho měsíce odehráli patnáct koncertů. „Vystupování ve Spojených státech dalo nový rozměr písním, na kterých jsme vyrůstali. Představte si, že odmala slýcháte o kovbojích, prérii, řece Rio Grande, a najednou je to vše před vámi, dýcháte horký pouštní vzduch a nasáváte atmosféru Divokého západu. To vše se pak promítá do pocitů na pódiu a opravdu věříte tomu, o čem zpíváte," říká banjista Luboš Malina, který se proslavil i díky působení v kapele Druhá tráva s Robertem Křesťanem.

„Byli jsme dojati, s jakým nadšením publikum v USA přijalo původní americké písničky od Krise Kristoffersona nebo Kinkiho Friedmana otextované východočeským rodákem Mirkem "Skunkem" Jarošem. V tu chvíli pociťujete určitou hrdost na zemi, ze které pocházíte, " dodává kytarista Pavel Malina.

„Po úspěšném turné v USA se zase těšíme na domácí publikum a nadcházející koncerty. Největší odměnou pro nás je, když si s námi lidé zpívají písničky, na kterých jsme vyrůstali, a vidíme, jak si atmosféru koncertů užívají. To je vlastně důvod, proč to všechno děláme," uzavírá třetí z bratrů, houslista Pepa Malina.

Malina Brothers

Malina Brothers   zdroj: archiv MD Žatec

O kapele Malina BrothersGeniální muzikanti a sourozenci banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) se za několik posledních dekád objevili jako hudebníci či producenti na mnoha důležitých albech českého folku, country a bluegrassu. Jejich muzikantské kvality využili interpreti i kapely různých žánrů od Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka, Věru Martinovou nebo Lenku Filipovou. Před několika lety na přání fanoušků založili kapelu Malina Brothers, do které přizvali kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet). Od té doby odehráli několik úspěšných turné, natočili dvě studiová alba a na podzim roku 2016 absolvovali koncertní turné po USA.

(mb, lib)