Jedenáct krásných dívek se dnes večer, v pátek 22. října, představí v žateckém divadle v očekávaném finále soutěže Miss zlatého moku ČR.Na konci oblíbeného galavečera jedna z nich získá vytoužený titul, setkání však slibuje především dobrou zábavu pro všechny zájemce a návštěvníky.

„Diváci se mají opravdu nač těšit. Kankán, scénky, zpěv, profesionální kouzelník, vlasová a módní show, zpěváci Tereza Černochová a Roman Vojtek, zajímavé soutěžní disciplíny v podání jednotlivých dívek. Moderátorem večera bude stejně jako loni populární Jan Čenský,“ uvedl Petr Šimáček, ředitel soutěže.

Dívky soutěží za sebe i za pivovar

Princip zábavné a světově ojedinělé soutěže spočívá v tom, že každá z dívek soutěží nejen za sebe a svou inteligenci a krásu, ale také za jeden z českých pivovarů. Celá soutěž se točí kolem tradice českého pivovarnictví a chmelařství, dívky například závodí v česání chmele, v umění natočit zlatavý půllitr a elegantně ho předat hostu, ale i ve volné disciplíně a oblíbené promenádě v plavkách.

Také mezi dívkami zájem o soutěž rok od roku stoupá, letos se jich do výběru přihlásilo více než 420. Přijely z různých míst Čech i Moravy. Pořadatelé měli s výběrem náročnou práci. Už v květnu vybrali jedenáct finalistek.

Tereza se prosadila i do České miss

Pořadatelům se úspěšně daří i „vyhledávat talenty“. Minulý rok získala titul první vicemiss Tereza Kučerová z Prahy, která později úspěšně účinkovala i ve finále soutěže Česká miss 2010.

Dnešní galavečer začíná v 19 hodin. Záštitu převzala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Korunka vítězky bude později vydražena ve prospěch lidí na severu Čech postižených srpnovými povodněmi.

Tradičním partnerem soutěže je Deník, jehož zástupci během slavnostního večera předají ceny pro dvě dívky, oceněné ve vedlejších kategoriích. Bude to Miss Sympatie Deníku, kterou určily hlasy čtenářů na vytištěných kuponech v novinách, a Miss Internet, kterou stanovilo hlasování návštěvníků stránek www.denik.cz.