Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O Muzejní noci zůstane žatecké muzeum a lounská galerie otevřena do půlnoci

ŽATEC, LOUNY - Festival muzejních nocí otevře brány jak žateckého muzea, tak i lounské galerie. Návštěvníci se mohou těšit na povídání o strašidlech i výstavu obrazů a promítání filmů.

29.5.2007
SDÍLEJ:

Galerie Benedikta Rejta v Lounech.Foto: DENÍK/Zdeněk Plachý

První žatecká Muzejní noc se koná v tamním muzeu K. A. Polánka v pátek 1. června. Pro příchozí je připraven bohatý program. V Křížově vile je od 20 hodin do půl desáté připravena soutěž v hádání jmen historických osobností. Program bude pokračovat prohlídkou výstav a expozic v obou budovách muzea. Návštěvníci mohou přijít navštívit slavnostní noční vernisáž výstavy s názvem Co květiny šeptají. Expozice je umístěna v hlavní budově muzea. Začátek je ve 22 hodin.

Vampýři nebo popravenci

Od půl jedenácté je připravena přednáška Pavlíny Maškové s názvem Vampýři nebo popravenci. Pracovnice Ústavu pro pravěk filozofické fakulty Karlovy univerzity přiblíží archeologické doklady vampyrismu a objasní, jak se dříve lidé proti nebezpečným nemrtvým bránili. Mezi ně patřili zejména revenanti, vampýři, mory a vlkodlaci.

Badatelka rovněž pohovoří o nejznámějším českém pohřebišti vampýrů v Čelákovicích, které ovšem nově vysvětluje jako pohřebiště popravenců. Přednáška se uskuteční na muzejní zahradě. V případě špatného počasí se posluchači mohou přemístit do sálu muzea. Jakmile nově zrestaurovaný hodinový stroj odbije půlnoc, zjeví se duch legendárního žateckého ponocného Boreše, který celou akci ukončí a vyprovodí návštěvníky z budovy.

Galerie Benedikta Rejta v Lounech připravila na Muzejní noc slavnostní vernisáž umělce Andyho Warhola. Návštěvníci se mohou o tomto americkém malíři, grafikovi, filmaři a vůdčí osobností pop – artu slovenského původu dozvědět více díky přednášce Rudolfa Prekopa. Začátek je v 19 hodin. Po zbytek večera se diváci mohou těšit na promítání filmů A. Warhola.

29.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bývalý Dreherův pivovar v Žatci, kde sídlil podnik Fruta. Objekt má být spolu s dalšími 88 budovami ve městě zapsán do seznamu UNESCO.

V bývalém pivovaru v Žatci by se opět mohlo začít vařit pivo

Třída 1.B ze ZŠ Husova Podbořany

Naši prvňáci ze ZŠ Husova Podbořany

Dobrovolníci pomáhají v okolí zámků

Krásný Dvůr, Stekník - Do Krásného Dvora jezdí pomocníci z Anglie. Ve Stekníku zase nabízejí příležitosti i pro místní zájemce.

Podbořany opraví koupaliště. Město také chystá malý kemp

Podbořany - Po rekonstrukci dětského bazénu projde částečnou opravou i ten velký. Chystá se další rozšíření služeb v areálu.

Most v Blšanech bude zavřený do konce roku

Blšany - Řidiči musejí použít sedmikilometrovou objízdnou trasu.

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení