Vypadá to, že PHband má nakročeno tím správným směrem. Ne nadarmo se říká, že sever Čech je líhní kvalitních hudebníků a herců. Zřejmě tu máme dobré podmínky.

„Videoklip jsme točili týden. Měli jsme jasně daný scénář od režiséra a kameramana Martina Studeckého, kterého jsme se drželi," stručně popisuje začátek natáčení videoklipu frontman kapely Pavel Houfek a dodává: „Chtěli jsme vytvořit především klip z našich Teplic."

Videoklip se proto natáčel opravdu převážně v Teplicích. „Denní scény jsme natáčeli například na střeše domu našeho manažera Petra Jílka v lázeňské části Teplic. Bylo to opravdu vtipné, protože na střechu domu jsme museli vytáhnout bicí, kytaru a hlavně klávesy. Ty váží přes padesát kilo a my je museli dostat na střechu malým vikýřem. Takže jsme je rozmontovali a po částech na střechu vynášeli," říká s úsměvem klávesista Filip Šašek.

Poté, co byl kameraman Martin Studecký spokojen se záběry na střeše, přesunula se kapela do bílinských lázní. „Točili jsme v nádherné budově bílinských lázní. Už když jsme tam vstupovali, dýchla na mě historie tohoto objektu. Bohužel, v současné době je z něj téměř ruina, což mě velmi mrzí. Byl to smutný pohled na něco, co bylo kdysi noblesní a krásné a teď se z toho stává šedivá a neobydlená budova. Přesto jsme si tam udělali několik úžasných záběrů. Myslím, že v klipu to vypadá pěkně, ale když si vzpomenu na tu zimu… Vizážistka měla co dělat, aby mi zamaskovala červený nos. Po hodině točení to už ale nešlo. Měli jsme tak rudé nosy a zkřehlé prsty, že jsme museli skončit," vzpomíná na natáčení v bílinských lázních Pavel Houfek.

Videoklip jsme točili doma. V Teplicích!

Několik záběrů v klipu se točilo i v teplickém Jazz klubu a v Zámecké zahradě. „Přístup Jazz klubu byl skvělý. Příjemně nás také překvapilo, že když jsme pomocí sociálních sítí vyzvali lidi, aby nám přišli pomoci na natáčení, dorazilo asi padesát komparzistů. Byli ochotni s námi strávit tři hodiny svého volného času bez nároku na honorář a byli opravdu skvělé publikum. Představte si, že máte někde tři hodiny tančit na neustále stejnou část písničky, protože jsme natáčeli záběry na refrén skladby. Myslím, že jsme po tom všichni měli dost. Osobně jsem Jen rukou mávni nemohl slyšet několik dní," směje se Pavel Houfek.

Videoklip k Jen rukou mávni se téměř celý točil v Teplicích a kapela k tomu měla jasný důvod. „Téměř všichni z kapely pocházíme z Teplic a máme tohle město rádi. Teplice za poslední roky zkrásněly a já jsem chtěl, aby všichni viděli, jak je tu hezky. Známe tu každý kámen, každé místo nám připomíná kus života. Kde jinde bychom měli točit svůj první videoklip než doma," hrdě říká Pavel Houfek band.

Jen rukou mávni na Óčku i v rozhlasu

Videoklip k písni Jen rukou mávni v současné době běží v hudební televizi Óčko a písničky kapely Pavel Houfek band můžete slyšet například z Českého rozhlasu Sever. Už teď se ale manažer kapely připravuje na další rozhlasové stanice.

„V současné době jednáme s dalšími stanicemi, které by mohly PHband vysílat. Není to ale vůbec jednoduché. Většina rádií písničky takzvaně testuje, než je nasadí do vysílání. V praxi to znamená, že část konkrétní písničky dá poslechnout určitému počtu posluchačů a ti ohodnotí, zda se jim skladba líbí nebo ne. Podle nich se hudební ředitel dané stanice rozhodne, zda písničku v rádiu vysílat bude nebo ne. Tak nám držte palce, ať v testech projdeme a nebo napište na Óčko, to by nám pomohlo ještě víc," směje se Petr Jílek.

Kapela Pavel Houfek band se v současné době připravuje na dva koncerty. Jeden v komornějším duchu jen s kytarou a klávesami, druhý v širším obsazení. „Ve čtvrtek třináctého prosince hrajeme jako hosté na Módní show salonu Kleopatra, která proběhne od devatenácti hodin v hotelu Prince de Ligne v Teplicích. Součástí přehlídky bude nejen přehlídka společenských a svatebních šatů, ale i originální přehlídka módní tvorby Martiny Tuháčkové. Martina šije opravdu originální, atypické kousky, tak jsme sami zvědavi," říká s úsměvem Pavel Houfek.

Soutěž o vstupenky na koncert

Další koncert chystá PHband na dvacátého prosince v Zahradním domě v Teplicích. „Koncert bude součástí programu, který společně připravujeme s kamarádem Petrem Stolařem, se kterým spolupracujeme už osmnáct let. Zde také proběhne první veřejná projekce klipu na plátně. Poprvé jsme podobný program uvedli na jaře a ohlas byl až překvapivý. Tentokrát jsme společnou akci nazvali Petr Stolař a Pavel Houfek na konci světa. Nechali jsme se tak trochu inspirovat koncem Mayského kalendáře. Řekli jsme si, že si ten avizovaný ,konec´ pěkně užijeme," říká Houfek a dodává, že si ho s PHbandem mohou užít všichni.

Právě proto jsme pro vás připravili soutěž o dvakrát dvě vstupenky na koncert kapely Pavel Houfek band v Zahradním domě a další ceny. A co pro to udělat?

Stačí odpovědět na otázku:

Jak se jmenuje skladba kapely PHband, ke které skupina natočila videoklip, který vysílá TV Óčko?

Odpovědi posílejte na adresu: pj@seenmedia.cz. Do předmětu uveďte slovo: SOUTĚŽ. Do mailu uveďte své jméno, příjmení a adresu. Svou odpověď můžete posílat do pondělí 17. prosince včetně. Vylosovaným výhercům budou ceny předány 20. prosince při koncertě v Zahradním domě v Teplicích.

O jaké ceny se hraje?

- Dvakrát dvě vstupenky na pořad s názvem Petr Stolař a Pavel Houfek na konci světa - koncert kapely Pavel Houfek band v Zahradním domě v Teplicích, 20. prosince 2012 od 19.00 hodin.

- Láhev výborného vína z Kobylí s logem kapely PH band.

- CD trojsingl kapely Pavel Houfek band.

- DVD záznam live koncertu kapely Pavel Houfek band z Lázeňské sezony 2012 a BONUS videoklip k songu „Jen rukou mávni".

Zpracovala Zlata Jílková