Na zámku v Krásném Dvoře na Podbořansku se v sobotu 6. října koná Jablečný den. Tradiční podzimní akce je spojená s doprovodným programem, chybět nebude divadlo, stánky, atrakce pro děti a samozřejmě spousta jablek. Letos jde už o osmý ročník této akce spojené s oslavou úrody.

„Návštěvníci se mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a mnoho hudebních a divadelních představení. Vystoupí kapely Kůzle Husou, Lakuna či Epydemye, zahrají žáci Základní umělecké školy Podbořany a Základní školy Krásný Dvůr. Tancem den zpestří žáci Základní umělecké školy Žatec. V zámecké zahradě jsou pro děti připravena divadelní představení souborů Buchty a loutky a Divadla V boudě. Příchozí mohou také vidět slackshow, koňskou show Dvorce Chmelištná či vystoupení sokolníka Pavla. Děti mohou využit i historické dřevěné houpačky a střelnici,“ zvou pořadatelé.

Tak vypadal Jablečný den loni: 

a tak předloni: 

Programem, který bude probíhat od 10 do 17 hodin, bude provázet Jana Epikaridis. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší jablečný produkt a jablečný štrúdl nebo dětské prohlídky zámeckých interiérů.

Další akce na zámku budou ještě následovat. V sobotu 3. listopadu se zámecký park promění už potřetí ve strašidelný les v rámci akce Strašidelná cesta parkem. Po setmění se děti mohou vydat na procházku, při které možná potkají některé pohádkové bytosti.

Na víkend 24. a 25. listopadu jsou přichystány Svatokateřinské slavnosti. Speciální prohlídky zámku zpestří hudební překvapení. V sobotu 24. listopadu program uzavře divadelní představení pro děti. Divadlo Jitřenka ze Žatce zahraje ve velkém sále zámku pohádku Červená Karkulka.