KINO SVĚT LOUNY:

6. – 8. 8., 17.30
Dostaň ho tam,
komed. Dostat do 72 hodin věčně opilého a zfetovaného rockového hudebníka z Londýna do Los Angeles, aby zahrál na koncertě, který má oživit jeho zašlou slávu, je zatraceně nevděčný úkol. Přesvědčí se o tom i hlavní hrdina americké satirické komedie Dostaň ho tam režiséra Nicholase Stollera. Snaživý zaměstnanec jednoho hudebního vydavatelství Aaron Green (Jonah Hill) dostane nápad, jak oživit prosperitu upadajícího podniku. Přesvědčí svého šéfa (Sean „Diddy“ Combs), aby ve slavném klubu v Los Angeles uspořádali vzpomínkový koncert svého oblíbence, britského excentrického rockera Alduse Snowa (Russell Brand). Jenže Snow se zrovna nachází v kritické životní fázi a strach z konce umělecké kariéry zahání drogami, alkoholem a jednorázovými „bokovkami“. Ze zdánlivě jednoduchého úkolu se stane noční můra.

6. – 8. 8., 20.00
Kajínek, drama. Film pojednává o nejznámějším vězni současnosti Jiřím Kajínkovi, jehož odsouzení na doživotí vyvolává dodnes velké pochybnosti. Kajínkův příběh není pouze příběhem člověka, ale i společnosti, ve které žijeme. Jde o dramatický portrét polistopadové doby, kdy totalitní praktiky mocných našly živnou půdu v organizovaném zločinu a kriminálním podsvětí. Není divu, že se brzy rozpoutal boj o moc a peníze, který zcela potlačil práva jednotlivců a nebere ohledy na nic a na nikoho. Film není obhajobou Jiřího Kajínka, ale snaží se filmovou řečí s patřičnou dávkou umělecké licence odkrýt praktiky podsvětí i způsob fungování soudního aparátu, to vše na pozadí vyšetřování první nájemné vraždy v Čechách.
V neděli 8. 8. se promítá také od 22.00.

6. – 7. 8., 22.00
Twilight sága: Zatmění. Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?

7. – 8. 8., 10.00 a 15.00
Shrek: Zvonec a konec 3D. Co nás čeká ve čtvrtém díle Shreka? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero nohami vzhůru nohama.

LETNÍ KINO ŽATEC:

6. 8., 21.00 Přestupný rok, komed.
V Irsku mají pěknou tradici. Na přestupný rok může právě 29. února požádat holka kluka o ruku (normálně to jde jen naopak). V romantické komedii Ananda Tuckera zjistíte, co všechno je moderní mladá žena ochotná podstoupit, aby si tenhle obyčej mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Anna Brady je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě zásadního vyjádření svého přítele, nadějného kardiologa Jeremyho. Ten se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí prsten, stále nějak nemá. A tak když Jeremy odletí do Dublinu na lékařský kongres a navíc se blíží magický 29. únor, rozhodne se Anna chytit šanci za pačesy..

7. 8., 21.00
Pevné pouto. Adaptace stejnojmenné knížky Alice Sebold, která se stala pravou literární senzací, se ujal režisér Peter Jackson. Susie je obyčejná čtrnáctiletá holka, která udělala tu chybu, že šla jednoho dne ze školy domů zkratkou přes pole. A tam potkala pana Harveyho. A z tohohle nenápadného souseda se vyklubala zrůda, která ji připravila o život. V jejím případě ale smrtí všechno nekončí. Susie se ocitá ve zvláštním světě mezi nebem a zemí, ze kterého pozoruje, jak probíhá pátrání po jejím vrahovi a zároveň drží palce členům své rodiny, aby její náhlý odchod ustáli. 8. 8., 21.00 Souboj Titánů, dobr. Boj o moc staví muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět.

KINO DOMOUŠICE:

6. 8., 18.00 a 20.00
Kuky se vrací. Dobrodružný i poetický, rodinný příběh, v němž hlavních rolích vystupují hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka – růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě.

KINO PERUC:

7. 8., 17.30
Kuky se vrací.

7. 8., 19.30
Vrahouni, komed. Spencer je takový normální, tajný, nájemný zabiják, který pracuje pro vládu. Jen je krásná počítačová expertka a právě se vzpamatovává z bolestného rozchodu. Akční komedie, která neodolatelným způsobem potvrzuje známé pravidlo, že protiklady se přitahují. V tomto případě ale přitahují ještě mnohem víc, například další nájemné zabijáky. Mladý pár bude muset vyměnit pohodlí novomanželského života za nabitou zbraň a dobrou mušku.

LETNÍ KINO KRYRY:

6. 8., 21.30
Princ z Persie: Písky času.
Epické akční dobrodružství zasazené do tajuplné Persie. Líný princ i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu.

OBECNÍ KINO BLŠANY:

7. 8., 17.30
Mamas & Papas, drama. Příběh filmu tvoří mozaika osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství.