Zhruba v polovině je natáčení další řady oblíbeného českého televizního seriálu Nemocnice na kraji města s podtitulem Nové osudy. V neděli 9. září se na žatecké radnici, kde se točil raut k oslavě 50 let od vzniku seriálové nemocnice, sešla většina herců. Velká část záběrů pro seriál vzniká právě v Žatci.

Znovu se ve městě bude natáčet příští úterý, kdy opět pro potřeby filmařů vyroste kolem morového sloupu lešení s plotem. Na náměstí už kvůli nim stojí maringotka žateckého muzea. „Nemocnice by se pak měla v Žatci natáčet ještě před Vánocemi, rovněž na náměstí Svobody,“ uvedl Jiří Kubovský, spolupracovník filmařů v Žatci.

Kromě Žatce se Nemocnice natáčí ve střešovické nemocnici, na Zbraslavi či v Praze. Rozpočet na výrobu třinácti dílů s podtitulem Nové osudy je 95 milionů korun. Česká televize by je měla odvysílat na podzim příštího roku. Natáčení první řady Nemocnice začalo v roce 1976 s Karlem Högerem v roli primáře Sovy. Höger však půl roku po začátku natáčení zemřel, a tak byl narychlo vybrán slovenský herec Ladislav Chudík.

Premiéra první série se začala vysílat v listopadu 1978. V roce 1981 bylo dotočeno sedm dílů, jejich premiéra byla ještě v tom roce. V dubnu 2002 se začalo natáčet 13 dílů druhé řady seriálu Nemocnice na kraji města s podtitulem Po 20 letech. Na přelomu let 2003 a 2004 se tyto díly staly nejsledovanějšími pořady v historii tuzemských televizí. Letos se začalo natáčet 13 dílů třetí řady s názvem Nové osudy. Mezi herce, kteří nechyběli ve všech sériích, patří Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Hana Maciuchová, Ladislav Frej či František Němec.

Natáčení Nemocnice v Žatci pokračuje

Žatec se stal seriálovým městem