Sokolovna v Telcích se připojí k celostátní akci s názvem Noc sokoloven, která proběhne už za několik málo dní. Oficiálně příští pátek, 23. září, v obci na Lounsku chystají program o den později, na sobotu.

Za návštěvu bude jistě kromě dalšího stát například parkourový workshop. Ten začne v 16 hodin. Ukázky parkouru předvede lounská skupina Insect Team. Pod vedením mladých instruktorů si tento sport bude moci každý vyzkoušet. Parkour je metoda tréninku, která nám umožňuje překonávat překážky v terénu. Tento trénink se soustředí na bezpečnost, osobní zodpovědnost a sebezdokonalování se. Odrazuje od riskování, předvádění se a nebezpečných kaskadérských kousků.

Večer od 19 hodin bude následovat posezení u ohně s kytarou a opékáním špekáčků. Děti, účastníci tenisového turnaje a workshopu dostanou špekáčky zdarma.

Celý program Noci sokoloven v Telcích odstartuje v deset hodin dopoledne. Už o třicet minut později bude zahájen zmíněný tenisový turnaj. A ani po skončení táboráku se nepůjde domů. Sokolovna nabídne k zapůjčení sportovní vybavení. Starší patnácti let budou moci přímo v sokolovně přespat. Ráno v osm hodin je čeká budíček, chybět samozřejmě nebude rozcvička, snídaně a nakonec ani společný úklid.

(zpp, vp)