Zámek Nový hrad v Jimlíně zažije hudební měsíc. Každý víkend si návštěvníci mohou prohlédnout zámek, ale i poslechnout hudbu.

Hudební červenec odstartuje v neděli 5. července, na své si přijdou hlavně milovníci country, od 15 hodin vystoupí kapela Parťáci. Posilnit dobrý mokem a jídlem se budete moci v zámeckém šenku Konírna. Nový hrad bude pro veřejnost otevřen od 10.00, do 16.00 budou probíhat prohlídky s průvodcem pro veřejnost.

V sobotu 11. července pobaví návštěvníky lounská kapela Funny Orhcestra Jaroslava Kleina, začátek opět v 15.00.

Zaposlouchat se do folku můžete v sobotu 18. července, představí se rakovnická skupina Hradební duo. Kapela se již od začátku věnuje vlastní tvorbě, vycházející z lidové hudby, a to nejen české a moravské, ale i keltské či irské a sem a tam problesknou vjemy ruské, cikánské, orientální a židovské hudby.

Hudební červenec zakončí jeden z koncertů hudebního festivalu Mitte Europa – Uprostřed Evropy. V sobotu 27. července návštěvníci uslyší ukrajinsko – rusko – irsko – německý soubor Ensemble Talisman. Čtyři muzikanti, kteří čerpají inspiraci v tradicích ruské hudby, si získali přízeň publika. Jejich ohnivá hudba je vášnivá a rozverná, ale dokáže být právě tak melancholická a plná touhy po vzdáleném domově. Na svých koncertech dokáže Talisman neodolatelným způsobem propojit různé hudební styly - ruský folklór, cikánské melodie, klasiku a orientální podněty s flamencem, jazzem, swingem, fadem i avantgardní hudbou. Začátek koncertu je v 17.00 hodin.