Poměrně těžké rozhodování budou mít v pátek 9. dubna milovníci literatury.

Rozhodnout se budou mezi světoznámým spisovatelem Arnoštem Lustigem a jednou z nejčtenějších současných autorek Irenou Obermannovou.

Obě dvě besedy se konají ve stejný čas, začínají v 18 hodin, avšak na jiných místech.

Arnošt Lustig přijede do peruckého kina. Autor zve na besedu s vtipy o životě, literatuře a sexu. „Bude to díky vám bezva,“ vzkazuje návštěvníkům spisovatel. Lustig se narodil v roce 1926 v Praze, je autorem mnoha povídek a románů. Jeho díla se převážně zabývají tragickým osudem Židů, holocaustem i vlastními zážitky z koncentračních táborů. K nejznámějším dílům patří romány Dita Saxová a Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Po sovětské invazi v srpnu 1968 emigroval do Izraele, později do USA.

Česká spisovatelka a dramaturgyně Irena Obermannová se narodila v roce 1962 v Praze. Napsala knihy Deník šílené manželky, kde popsala s humorem rozpad svého manželství. Jejími dalšími počiny jsou Divnovlásky, Příručka pro neposlušné ženy, Matky to chtěj taky a další. Je také autorkou námětu televizního seriálu Ulice a scénáře k Ordinaci v růžové zahradě.

Návštěvníci besedy uslyší ukázky z knih Normální zázraky, Lásky jako Řím a také ukázky z připravované sbírky poezie: Moje duše na cibulce.