Divadlo J. K. Tyla v Postoloprtech hostí od pátku 9. do pondělí 12. listopadu Festival smíchu. Ten je zároveň vzpomínkou na Martina Kohouta, bývalého člena tamního divadelního souboru Klouzák. Na jeho památku postoloprtští ochotníci festival pořádají.

„Na památku Martina pořádáme tento festival vždy koncem října, začátkem listopadu. Letos to vyšlo přímo na jeho svátek. Jeho smích byl neskutečně nakažlivý a pokaždé burácel celým divadlem. Doufáme, že se bude 11. 11. smát tam ze shora společně s námi,“ sdělil Martin Holeček, principál divadelního souboru Klouzák.

Každý den od 19 hodin se v postoloprtském divadle představí se svou komedií ochotnický soubor. V pátek 9. listopadu to bude Divadelní spolek Koštice se svou situační komedií s názvem 1 + 1 = 3. V sobotu ochotníci ze souboru Mošna Vraňany předvedou své pojetí legendární westernové parodie Limonádový Joe. Neděle 11. a pondělí 12. listopadu bude patřit domácímu Divadelnímu amatérskému souboru Klouzák. Ten uvede slavnou Gogolovu satiru Revizor.

„Náš Revizor bude mít premiéru právě 11. listopadu. Je to úžasná, nadčasová komedie. Nechce se ani věřit, že ji Gogol napsal už v roce 1836. A přitom to vypadá, že je napsaná včera. Je to hra o lidské hlouposti, malosti, závisti a především o lezení do zadků svým nadřízeným,“ popsal Martin Holeček. „Ti co znají náš humor, se nemusí bát, že bychom se vrhli na úplnou klasiku. Tohle slavné dílo jsme si lehce přetvořili k obrazu svému, Klouzáckému,“ dodal.

O pár dní později, ve sváteční sobotu 17. listopadu, uvidí Revizora publikum Vrchlického divadla v Lounech. Divadelní soubor Klouzák Postoloprty se v lounském divadle představí letos ještě jednou. A to tradičně na závěr roku se svou komedií Severočeský Buchaři. „Ve Vrchlického divadle ho zahrajeme popatnácté a naposledy. Po patnácti letech končí ve své funkci skvělý člověk, náš přítel a hlavně geniální ředitel Vrchlického divadla v Lounech, pan Vladimír Drápal. Nám byla svěřena ta čest, zakončit jeho více než úspěšné působení v této budově hrou, která měla nejvíce repríz v novodobé historii lounského divadla,“ přiblížil Martin Holeček. Buchaři se hrají 29. prosince v 17 hodin, vstupenky jsou v předprodeji od začátku listopadu.