Digitální kino v Žatci vstoupilo v sobotu 10. října do čtvrtého ročníku projektu přímých přenosů ze světoznámé Metropolitní opery v New Yorku.

První operou byla Pucciniho Tosca. Zatímco divadla v Praze byla naprosto vyprodána, diváci do kina v Žatci si stále cestu hledají.

„Sobotní přenos navštívilo 117 lidí. Velká část byla z Prahy a okolí,“ uvedl Karel Fiala z městského divadla, kde digitální kino sídlí.

Diváci si stále mohou zakoupit výhodné abonentní vstupenky. „Abonentní vstupenky si zakoupilo 31 diváků. Zájemci mají stále možnost si tyto vstupenky zakoupit, a to za cenu 250 korun za přenos. Tedy za 2000 Kč. Na jednotlivé přenosy platí přitom cena 280 Kč. Zajištěno je také stálé místo,“ doplnil K. Fiala.

Druhým přímým přenosem bude v sobotu 24. října opět velmi známá opera Giuseppe Verdiho s názvem Aida. Tentokrát se setkáme s vojevůdcem Radamesem, který doufá, že díky úspěšnému vojenskému tažení se bude moci oženit s dívkou Aidou. Aida je v Egyptě otrokyní, ale nikdo neví, že je dcerou etiopského krále Amonasra. Právě proti němu povede Radames válku. V italském znění se zde představí Violeta Urmana, Dolora Zajick, Johan Botha, Carlo Guelfi a další.

Všechny opery jsou v původním znění s českými titulky. Přenosy zhlédnete v HD kvalitě i prostorovém zvuku 5.1. Přenášeny budou na velkém filmovém plátně a navíc v krásném divadelním prostředí.

Přímé přenosy jsou k vidění již v celkem sedmnácti českých a moravských městech.