Tento týden o víkendu se uskuteční již 7. ročník celostátní akce, při které se stalo tradicí otevírání a prezentování nejrůznějších památek zahradního umění široké veřejnosti. Akci bude opět organizovat Průvodce parkem, zapsaný spolek za PR podpory Národního památkového ústavu v úzké spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a podporou Svazu zakládání zeleně.

V minulém roce se víkendu aktivně zúčastnilo 163 zahrad a akci navštívilo přes 16 000 návštěvníků.

Mezi pořadatele se i letos připojuje státní zámek Krásný Dvůr. Program pro návštěvníky tam bude připraven na oba víkendové dny. V sobotu 11. června se návštěvníci budou moci podívat do Panova templu, který bude otevřen od 10 do 16 hodin.

Koncerty i piknik

Od 15 hodin se před Panovým templem uskuteční odpolední koncert. Vystoupí Komorní orchestr města Chomutova a pěvecký sbor Aurum. Zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela, Dmitrije Šostakoviče a Wolfganga Amadea Mozarta. Pro návštěvníky bude k dispozici drobné občerstvení.

V neděli 12. června se mimořádně návštěvníkům otevře Francouzská zahrada, do které si mohou přinést vlastní piknik a deku a strávit v zahradě příjemný den. Od 14 hodin navíc návštěvníkům zpříjemní odpoledne v zahradách Jakub Machulda, mladý houslista, kytarista a zpěvák. Jakub zahraje písně bratří Nedvědů, Tomáše Kluse i písně z vlastní tvorby, irské melodie, skladby The Parting Glass, My Way a další. Na obě akce je vstupné dobrovolné.

Lucie Houšťková