Galerie u Plazíka v Peruci zahájila v sobotu 10. března svoji šestou sezonu. Galerista Miroslav Plazík Blažek oslovil s nabídkou výstavy své sousedy, mladé fotografy Renatu Kejhovou, Lukáše Bubena a Jana Vnoučka.

Každý z nich má svoje oblíbené téma, svůj styl. Na desítkách snímků zachytili malebné západy slunce, přírodu, kulturní akce, tváře dětí a mnoho dalšího. „Fotografování mě vždy fascinovalo, věnuji se mu asi tři roky. Nejradši fotím děti, v jejich tvářích zachytíš pravé nehrané emoce,“ prozradila Renata Kejhová.

Honza Vnouček se za fotografa nepovažuje. Říká, že za něj fotí jeho Panasonic Lumix DMC FZ-20, výstavu glosoval jako souboj digitálních zrcadlovek s kompaktem. „Vždycky jsem chtěl malovat, ale na to nemám talent. Před lety jsem si koupil kompakt, tenkrát stál 15 tisíc korun, dnes by vyšel na pár korun. Já se jen dívám a mačkám spoušť, za mě fotí aparát. Nad jeho výtvory si jen klepu do čela a ptám se: Odkud je kýč?,“ řekl ke svým snímkům.

Třetím fotografem je Lukáš Buben. „Fotím přírodu, makro, kulturní a sportovní akce. Dříve se mi líbila téměř každá má fotografie, ale čím se člověk více dostává do tajů fotografování, zjišťuje, že se má stále co učit a zlepšovat,“ uvedl.

Výstava bude přístupná do 1. května o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin a často i v týdnu. Možno domluvit individuálně čas prohlídky pro menší skupiny i školy.