Čtvrtek v Podbořanech probíhal ve znamení velkého finále populární regionální dětské pěvecké soutěže Solasido, která letos slaví již dvacet let své existence. Finálový večer začínal v kulturním domě od 18 hodin. Už dopoledne si ho „nanečisto" se vší parádou a chutí užili všichni žáci a učitelé Základní školy Husova v Podbořanech, která celou soutěž pořádá ve spolupráci s Pavlem Justichem ze studia DETO. Kulturní dům zaplnily stovky dětí a desítky dospělých návštěvníků.

„Již několik let s panem Justichem spolupracujeme a pořady bývají velmi pěkné. Ve škole probíhal výběr zpěváků a příprava. Děti pak dostanou CD s nahrávkou své písničky a rodiče, pokud mají zájem, si mohou ještě zakoupit DVD s celým pořadem," přiblížila zástupkyně ředitelky školy Jaroslava Kudláčková, která je duší oblíbené pěvecké soutěže.

Během dvou hodin se na pódiu vystřídali všichni finalisté, před plným sálem spolužáků a učitelů se tak připravili na večerní ostré finále, s televizními kamerami, odbornou porotou, v níž byl i bubeník Michal Šindelář, syn nedávno zesnulého rockera z legendární skupiny Katapult, dále také například starosta Podbořan Radek Reindl, který hodnotil zejména transparenty pro účinkující v soutěži, a další osobnosti.

Všichni zpěváci napříč všemi třemi kategoriemi, v nichž byli zastoupeni žáci od 1. po 9. třídu, zpívali, jak nejlépe uměli, a šlo jim to skvěle. Na vítězná místa v různých kategoriích se nakonec po rozhodnutí poroty dostalo těchto devět dětí: Kateřina Janoušková, Kateřina Ridzoňová, Denis Virág, Melania Nováková, Berenika Procházková, Nela Jesinková, Anna Maršíková, Klára Demeterová a Eva Balogová. Pěkné dopoledne a večer si však užili všichni.     Alena Dukátová