Kamil Střihavka, Greenhorns, Vlasta Horváth nebo Michal Pavlíček a Bára Basiková.

To je výčet jen těch největších osobností, které letos zavítají 20. a 21. června do Podbořan na tamní letní slavnosti.

Pořadatelé, letos firma Mafo, zajistili na náměstí opět kvalitní kulturní program. Hrát by se mělo od pátku od 15 hodin do sobotní půlnoci. V zatím předběžném programu, který předložila na radnici se to jen hemží osobnostmi. Mezi největší taháky bude jistě patřit Kamil Střihavka, své obecenstvo si jistě najde i Žatečanka, Jan Vyčítal a jeho Greenhorns, kapely Brutus, Šlapeto či rockové legendy Michal Pavlíček a Bára Basiková.

Do Podbořan by měl zavítat také vítěz jednoho ročníku televizní soutěže Superstar Vlasta Horváth.

Program se ještě dotváří, velký prostor dostanou také spolky z Podbořan a okolí. „V současné době probíhá konečná příprava programové náplně slavností. Zajišťujeme také bezpečnost a organizaci slavností,“ uvedla pořadatelská firma v dopise adresovaném radě města.

Plážový volejbal bude

Pořadatel také potvrdil návrat velmi oblíbené atrakce na náměstí. „Příprava turnaje v plážovém volejbalu je v plném proudu,“ slíbila společnost Mafo. Radnice letos pořadatelům poskytla vyšší grant, dostanou 300 tisíc korun. Doufá také, že nebude muset řešit nesrovnalosti, jako při loňském ročníku.

„Podmínky grantu jsou letos lépe ošetřeny. Jasně jsme deklarovali, co od pořadatele požadujeme,“ vysvětlil Karel Honzl, místostarosta Podbořan. Letní slavnosti se v Podbořanech konají již řadu let. Původně vítaly návštěvníky na centrálním náměstí T.G. Masaryka, poté se přesunuly na fotbalový stadion Tatranu. Předloni byly u koupaliště, vloni se ale opět vrátily na náměstí.